Detailhandel zet ruim 4 procent meer om ook volume stijgt
bron: AccountancyWorld
Winkeliers in Nederland hebben in april meer omzet gedraaid dan een jaar eerder, meldt het CBS. De totale omzet in de detailhandel steeg met 4,2 procent, na een stijging van 4 procent in maart. Het volume lag 1,7 procent hoger dan een jaar geleden. Online steeg de omzet met 2,4 procent.
Bij winkels in voedings- en genotmiddelen steeg de omzet met 2,5 procent, terwijl het verkoopvolume met 2,4 procent afnam. De omzet van supermarkten lag 1,8 procent hoger, na een stijging van 2,3 procent in maart. De omzet van speciaalzaken steeg in april met 7,7 procent. In maart steeg hun omzet met 3 procent.
In de non-foodsector nam de omzet met 5,2 procent toe en lag het volume 3,8 procent hoger. Kledingwinkels, winkels in doe-het-zelfartikelen, keukens en vloeren, winkels in recreatieartikelen, schoenenwinkels, drogisterijen en meubelzaken hebben in april meer omgezet. Bij winkels in consumentenelektronica daalde de omzet.
De onlineomzet van winkels waarvan de verkoop via het internet een nevenactiviteit is, daalde met 4 procent. Webwinkels waarvan de verkoop via internet de hoofdactiviteit is, hebben 7 procent meer omgezet.
Volgens het CBS zijn de cijfers gecorrigeerd voor de samenstelling van koopdagen in april. Op sommige dagen van de week wordt meer verkocht dan op andere dagen. Zonder deze correctie was de omzet van de detailhandel 5,3 procent hoger dan een jaar eerder.
Bron: ANP
Laatste nieuws
-
10 mrt Omzet accountants en administratiekantoren stijgt met 7,8 procent in 2025
-
10 mrt AFM onderzoekt beloningsbeleid van oob-accountantsorganisaties
-
10 mrt Silverfin benoemt Belgische An Maes tot CEO
-
10 mrt IFAC wil toegang tot accountantsberoep verbreden
-
10 mrt Een optimaal presterend accountantskantoor, kan dat dan?
-
09 mrt Waarom on-premise boekhouden duurder is dan werken in de cloud
-
09 mrt Lichte tariefstijging bij administratie en accountantskantoren
-
09 mrt Van visie naar keuze: waarom Newtone inzet op modernisering met Silverfin
-
09 mrt Kwaliteitsmanagement begint met het Novak Kwaliteitssysteem
-
09 mrt De agrarische onderneming de bv in?
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan