Lichte tariefstijging bij administratie en accountantskantoren
bron: AccountancyWorld
Uit een nieuw onafhankelijk onderzoek van Boekhouders.nl onder 130 administratie- en accountantskantoren, die tot het partnernetwerk van het bedrijf behoren, blijkt dat de meeste kantoren hun tarieven in 2026 licht zullen verhogen.
Kantoren geven aan hoe zij hun tarieven in 2026 verwachten aan te passen:
-
28,5% van de kantoren houdt de tarieven gelijk.
-
36,9% verwacht een stijging van 1 tot 3%.
-
33,1% voorziet een stijging van 4 tot 7%.
-
Slechts 1,5% rekent op een stijging van 8% of meer.
Vergeleken met voorgaande jaren ligt de verwachte tariefstijging in 2026 in lijn met eerdere trends. Volgens ING stegen de tarieven voor boekhouddiensten de afgelopen vier jaar telkens met minimaal 4%. Ook uit het onderzoek van Boekhouders.nl blijkt dat de meerderheid van de kantoren in 2026 kiest voor een lichte tot gemiddelde tariefstijging: 70% van de kantoren verwacht een stijging tussen 1 en 7%, terwijl grote prijsverhogingen van 8% of meer uitzonderlijk zijn.
Deze tariefwijzigingen worden waarschijnlijk ingezet om stijgende kosten op te vangen en tegelijkertijd concurrerend te blijven in de markt. Daarnaast houden kantoren ook rekening met de jaarlijkse inflatiecorrectie. Voor 2026 bedraagt de wettelijke inflatiecorrectie 2,9%.
Boekhouders.nl verbindt ondernemers met een netwerk van meer dan 900 administratie- en accountantskantoren door heel Nederland. Het platform biedt advies en ondersteuning voor ondernemers die de juiste boekhouder zoeken.
Laatste nieuws
-
18 feb Van kwaliteitsbeheersing naar kwaliteitsmanagement
-
18 feb Hoe stel je efficiënt de jaarrekening samen? Praktijkcasus met VLM
-
18 feb Stressvrij aangifteproces in 2026? Bekijk deze 4 tips
-
18 feb Schaap & van Dijk: 'eAccounting biedt onze klanten vooral veel gemak.'
-
18 feb Hoe AI de salarisadministratie efficiënter maakt: 4 praktische toepassingen
-
17 feb Handvatten voor accountants voor robuuste aanpak CSRD assurance
-
17 feb NBA vraagt aandacht voor uitvoerbaarheid bij Evaluatiewet WNT
-
17 feb Nieuw onderzoek toont aan dat twee derde van audit- en accountancyprofessionals actief met AI werkt
-
17 feb MRVO heeft zich aangesloten bij PIA Group
-
17 feb Wat is het verschil tussen salarisadministratie en payroll?
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan