EU-loket voor btw voor online-bedrijven
bron: AccountancyWorld
BRUSSEL - Het wordt eenvoudiger voor online-bedrijven om hun btw af te dragen. Ze kunnen vanaf 2021 terecht bij een Europees loket waar ze digitaal de btw-aangifte kunnen doen voor hun online verkochte goederen en diensten in het buitenland.
Dit zijn de EU-ministers van Financiën in Brussel overeengekomen. Voor startups en micro-bedrijfjes komt er een drempel van 10 duizend euro. Als ze onder dat bedrag omzetten hoeven ze niet via het EU-loket hun btw-zaken af te handelen, maar bij de eigen belastingdienst.
De btw-vrijstelling voor geïmporteerde producten van buiten de EU met een waarde tot 22 euro wordt vanaf 2021 afgeschaft. Daarvan wordt nu massaal misbruik gemaakt door dure smartphones en tablets systematisch onder te waarderen in de importdocumenten.
Het verrekenen van btw voor elektronische diensten in de EU gebeurt al via het Europese digitale loket.
Bron: ANP
Laatste nieuws
-
26 jun De opdrachtbevestiging voor samenstellingsopdrachten
-
26 jun Hoe HR workflows Verstegen accountants sneller en slimmer laat werken
-
26 jun Bedrijfsgebouw of vastgoed
-
26 jun Ontdek de toegevoegde waarde van de toekomstgerichte adviserende accountant voor het MKB
-
25 jun Niet-bezwaarmakers box 3-heffing hebben geen recht op teruggave
-
25 jun Webinar: Zomerupdate Blinqx Accountancy & Tax
-
25 jun Meer dan driekwart van de accountantskantoren zet AI in, maar strategische toepassing blijft uit
-
25 jun Caseware Nederland introduceert Financial Reporting Visualization Agent, aangedreven door Verity
-
25 jun AI-ondersteuning voor fiscale en juridische vraagstukken
-
25 jun Deloitte: duurzaamheid daalt op CFO agenda
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan