Consumenten besteden meer aan goederen en minder aan diensten
bron: AccountancyWorld
Consumenten hebben in juni meer goederen aangeschaft en minder diensten afgenomen dan een jaar eerder, meldt het CBS. De totale consumptie van huishoudens lag in die maand 0,7 procent hoger dan in juni 2024. In mei gaven consumenten 2,6 procent meer uit.
Aan diensten, zoals verzekeringen, openbaar vervoer, restaurants, evenementen en kappers, gaven consumenten in juni in totaal 0,4 procent minder uit. Ze gaven minder uit in de horeca, maar meer aan recreatie en vervoer. Bestedingen aan diensten maken ruim de helft van de totale binnenlandse consumptieve bestedingen door huishoudens uit.
Consumenten gaven daarnaast 3,7 procent meer uit aan duurzame goederen dan in juni 2024. Ze kochten vooral meer schoenen, kleding en elektrische apparaten. Huishoudens kochten echter minder personenauto's. Aan voedings- en genotmiddelen werd 2,3 procent meer uitgegeven. Aan energie en motorbrandstoffen werd 1 procent minder besteed. Er was daarnaast een daling van de beurskoersen.
Bron: ANP
Laatste nieuws
-
23 okt Wat is het verschil tussen salarisadministratie en payroll?
-
23 okt Verwerk automatisch bestellingen in Exact Online met ZioSync
-
23 okt De Wtta komt eraan: ook accountantskantoren moeten hun detacherinsgsopdrachten toetsen
-
23 okt Productiviteitsverbetering binnen jouw accountantskantoor? Zeven tips!
-
23 okt Kamerbrief aanvulling Belastingplan 2027: belangrijke fiscale wijzigingen aangekondigd voor box 2 en box 3
-
22 okt Degener vermindert e-mailverkeer met 80% dankzij digitalisering
-
22 okt Nieuw fintech platform Aspyre voor accountancy en administratiekantoren
-
22 okt ABN AMRO: zeven op de tien accountants werken efficiënter dankzij technologie
-
22 okt Veel nieuwe accountantskantoren
-
22 okt Kwaliteitsindicatoren officieel vastgesteld
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan