AFM consulteert uitbreiding geschiktheidstoets voor beleidsbepalers van accountantskantoren
bron: AccountancyWorld
De Autoriteit Financiële Markten (AFM) consulteert een nieuwe Beleidsregel geschiktheid Wta 2026. De geschiktheidstoets voor beleidsbepalers bij accountantsorganisaties wordt uitgebreid naar grote accountantskantoren met een reguliere AFM vergunning.
De beleidsregel beschrijft het toetsingskader dat de AFM gebruikt bij geschiktheidstoetsingen van beleidsbepalers van accountantsorganisaties. De toets werd in 2018 ingevoerd en is vooralsnog alleen gericht op beleidsbepalers van de zes oob-accountantsorganisaties.
In het wetsvoorstel Wijzigingswet accountancysector, dat op 8 september door de Tweede Kamer wordt besproken, wordt de toetsing uitgebreid naar de grootste accountantsorganisaties met een reguliere AFM-vergunning voor het doen van wettelijke controles.
Via de consultatie wordt aan marktpartijen gevraagd op welke punten zij zich wel of niet kunnen vinden in de nieuwe Beleidsregel geschiktheid Wta 2026 en welke suggesties ter verbetering zij wellicht hebben.
Reageren op de consultatie kan nog tot 15 september via wta@afm.nl onder vermelding van Consultatie Beleidsregel geschiktheid Wta 2026. Partijen die reageren moeten vermelden of ze akkoord gaan met publicatie van hun reactie.
Naar aanleiding van de reacties wordt de vernieuwde beleidsregel waar nodig aangepast en gepubliceerd op de website van de AFM. De toezichthouder wil de definitieve beleidsregel in de Staatscourant publiceren.
Laatste nieuws
-
23 okt Wat is het verschil tussen salarisadministratie en payroll?
-
23 okt Verwerk automatisch bestellingen in Exact Online met ZioSync
-
23 okt De Wtta komt eraan: ook accountantskantoren moeten hun detacherinsgsopdrachten toetsen
-
23 okt Productiviteitsverbetering binnen jouw accountantskantoor? Zeven tips!
-
23 okt Kamerbrief aanvulling Belastingplan 2027: belangrijke fiscale wijzigingen aangekondigd voor box 2 en box 3
-
22 okt Degener vermindert e-mailverkeer met 80% dankzij digitalisering
-
22 okt Nieuw fintech platform Aspyre voor accountancy en administratiekantoren
-
22 okt ABN AMRO: zeven op de tien accountants werken efficiënter dankzij technologie
-
22 okt Veel nieuwe accountantskantoren
-
22 okt Kwaliteitsindicatoren officieel vastgesteld
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan