Bedrijven investeren opnieuw minder

De investeringen van bedrijven in Nederland zijn in mei opnieuw afgenomen, meldt het CBS. Bedrijven investeerden 4 procent minder in vergelijking met dezelfde maand een jaar eerder. De daling volgt op een afname van de investeringen van 2,1 procent in april.

Vooral in gebouwen werd minder geld geïnvesteerd. Ook in overig wegvervoer zoals bestelauto's, opleggers en trucks werd minder geïnvesteerd dan een jaar eerder. De daling van de investeringen in wegvervoer heeft volgens het CBS te maken met de belastingwijzigingen voor nieuwe diesel- en benzinevoertuigen per 1 januari 2025 en veranderende regels rond milieuzones in sommige steden. In machines, waaronder defensiematerieel, werd meer geïnvesteerd dan een jaar eerder.

De cijfers zijn niet gecorrigeerd voor werkdagen. Mei had in 2025 een werkdag minder dan in 2024. Het CBS meldt verder dat de omstandigheden voor investeringen in juni iets ongunstiger waren dan in mei. Dat kwam volgens het CBS vooral doordat de stijging van de export van goederen kleiner was.

 

Bron: ANP

Laatste nieuws