EY: Nederland verder uit beeld bij buitenlandse investeerders
bron: AccountancyWorld
Nederland is verder gezakt op de ranglijst van aantrekkelijkste landen voor buitenlandse investeringen in Europa, aldus EY op basis van een jaarlijks onderzoek. "Waar ons land tot 2017 steevast tot de top 5 behoorde, is Nederland nu gezakt naar de tiende plaats, achter landen zoals België, Spanje en Polen."
Nederland trok vorig jaar slechts 147 nieuwe investeringsprojecten aan, 6 procent minder dan het jaar ervoor. Daarmee blijft het aantal ver achter bij topjaar 2016, toen er nog 409 projecten werden geregistreerd.
Het verslechterende investeringsklimaat heeft verschillende oorzaken. "Onder andere de aanhoudend lage economische groei, hoge energieprijzen, geopolitieke spanningen en een gebrek aan consistentie in regelgeving en belastingbeleid spelen een rol. Daarnaast zijn er structurele uitdagingen, zoals stikstofbeperkingen, woningtekorten, netcongestie en een krappe arbeidsmarkt die de groei belemmeren", aldus het onderzoek.
Frankrijk, Groot-Brittannië en Duitsland blijven koplopers in het aantrekken van buitenlandse investeringen al daalde het aantal investeringen ook daar afgelopen jaar. "Net zoals in Nederland, zijn ook in Europa de aanhoudend lage economische groei, hoge energieprijzen en geopolitieke spanningen belangrijke oorzaken van de daling", aldus EY.
Volgens de onderzoekers waren er vorig jaar in alle Europese landen samen 5383 investeringen, waarmee bijna 270.000 nieuwe banen werden gecreëerd. Dit is een daling van 5 procent in het aantal projecten ten opzichte van een jaar eerder en het laagste aantal sinds 2015.
Bron: ANP
Laatste nieuws
-
10 jul Productie Nederlandse industrie stijgt bijna 5 procent
-
10 jul Aantal faillissementen daalt met vier procent
-
10 jul Fusie- en overnamemarkt trekt verder aan
-
10 jul Webinar: Artificial intelligence binnen accountancy
-
10 jul Verdienmodel 1: uren-tarief “Uurtje – factuurtje
-
10 jul Meer focus op HR met Nmbrs
-
10 jul Periodiek Vaktechnisch Overleg
-
09 jul NBA consulteert aanpassingen in diverse standaarden en andere documenten
-
09 jul AFM pleit voor aanscherping intern kwaliteitsonderzoek bij accountantskantoren
-
09 jul Wet Loontransparantie 2027: wat verandert er, en hoe sta jij er al voor?
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan