Consumenten geven meer uit aan goederen en diensten
bron: AccountancyWorld
Consumenten hebben in maart meer uitgegeven aan goederen en diensten dan een jaar eerder. De totale consumptie van huishoudens lag in die maand 0,9 procent hoger dan in maart 2024, aldus het CBS. In februari gaven consumenten 2,2 procent meer uit.
Aan diensten gaven consumenten in maart 0,8 procent meer uit. Vooral aan vervoer en communicatie werd meer besteed. Bestedingen aan diensten maken ruim de helft van de totale binnenlandse consumptieve bestedingen door huishoudens uit. Aan voedings- en genotmiddelen werd 1,8 procent meer uitgegeven.
Consumenten kochten daarnaast 1,3 procent meer duurzame goederen, vooral kleding, schoenen en elektrische apparatuur. Ook verbruikten huishoudens evenveel overige goederen, zoals energie en motorbrandstoffen..
De consumptie door huishoudens hangt onder meer samen met de verwachtingen van consumenten, de situatie op de arbeidsmarkt en de ontwikkeling van hun vermogen. Het CBS merkt daarbij op dat de omstandigheden voor de consumptie in april ongunstiger waren dan in maart. Dat komt vooral doordat de stijging van de beurskoersen kleiner was dan een jaar geleden. Ook waren consumenten negatiever over hun financiële situatie in de komende twaalf maanden en de toekomstige ontwikkeling van de werkloosheid.
Bron: ANP
Laatste nieuws
-
26 jun De opdrachtbevestiging voor samenstellingsopdrachten
-
26 jun Hoe HR workflows Verstegen accountants sneller en slimmer laat werken
-
26 jun Bedrijfsgebouw of vastgoed
-
26 jun Ontdek de toegevoegde waarde van de toekomstgerichte adviserende accountant voor het MKB
-
25 jun Niet-bezwaarmakers box 3-heffing hebben geen recht op teruggave
-
25 jun Webinar: Zomerupdate Blinqx Accountancy & Tax
-
25 jun Meer dan driekwart van de accountantskantoren zet AI in, maar strategische toepassing blijft uit
-
25 jun Caseware Nederland introduceert Financial Reporting Visualization Agent, aangedreven door Verity
-
25 jun AI-ondersteuning voor fiscale en juridische vraagstukken
-
25 jun Deloitte: duurzaamheid daalt op CFO agenda
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan