PCAOB ziet verbetering controlekwaliteit grote kantoren
bron: AccountancyWorld
De PCAOB, de Amerikaanse toezichthouder op de oob-accountantsorganisaties, is positief over de resultaten van haar inspecties bij de grootste kantoren in de VS. Volgens de toezichthouder een bevestiging van haar inspanningen om de controlekwaliteit te verhogen.
De PCAOB vond afgelopen jaar fouten bij 39 procent van de audits die werden getoetst, een daling vergeleken met de 46 procent in 2023. Bij de big four-kantoren, die vier van de vijf beursgenoteerde bedrijven in de VS controleren, voldeed twintig procent van de geïnspecteerde audits niet aan de kwaliteitsnormen. Ook dat is een daling ten opzichte van 26 procent het jaar ervoor.
De PCAOB legde de afgelopen periode hogere boetes op en scherpte de normen voor audits aan. Het rapport van de PCAOB geeft een overzicht van de initiatieven van de PCAOB.
Laatste nieuws
-
18 mei Ondernemersclub roept Eerste Kamer op box 3-wet te verwerpen
-
18 mei Hoe Annonu Finance grip houdt op uren, workflow en facturatie
-
18 mei Van klantgerichtheid tot diversificatie: vijf strategische richtlijnen voor succesvolle accountantskantoren
-
15 mei Automatisering in je boekhouding: zo werkt integratie wel
-
15 mei Countus Groep zet volgende stap naar toekomstbestendige organisatie
-
15 mei Uw kantoor laten groeien zonder uw team te overbelasten
-
15 mei Hoe AI de salarisadministratie efficiënter maakt: 4 praktische toepassingen
-
13 mei DNB: helft bedrijfsleningen gaat naar het mkb
-
13 mei Becky.works versterkt commerciële organisatie met nieuwe Director of Sales
-
13 mei Deze 5 soft skills zijn cruciaal voor financiële professionals
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan