Belastingdienst ontvangt miljoenen na aanpak drielandenpuntconstructie
bron: AccountancyWorld
De Belastingdienst heeft 110 miljoen euro geïnd door belastingontwijking via drielandenpuntconstructies aan te pakken. Staatssecretaris van Financiën van Oostenbruggen bevestigde dit in antwoord op Kamervragen.
Bij een drielandenpuntconsructie schrijft een aandeelhouder zich uit bij de Nederlandse basisadministratie en verhuist zowel privé als zakelijk naar verschillende landen met gunstige belastingen. Hierdoor kunnen dividend- en vennootschapsbelasting in Nederland worden omzeild. Van Oostenbruggen benadrukt echter dat Nederland waar mogelijk zijn heffingsrechten blijft uitoefenen en dat strengere regels sinds 2015 deze praktijken minder aantrekkelijk maken.
Het kabinet zet zich nationaal en internationaal in om mazen in de wet te dichten. Nederland pleit binnen de OESO en de EU bijvoorbeeld voor het afschaffen van gunstige belastingregimes. Daarnaast blijft de regering werken aan nieuwe wetgeving om belastingconstructies aan te pakken.
Laatste nieuws
-
23 okt Wat is het verschil tussen salarisadministratie en payroll?
-
23 okt Verwerk automatisch bestellingen in Exact Online met ZioSync
-
23 okt De Wtta komt eraan: ook accountantskantoren moeten hun detacherinsgsopdrachten toetsen
-
23 okt Productiviteitsverbetering binnen jouw accountantskantoor? Zeven tips!
-
23 okt Kamerbrief aanvulling Belastingplan 2027: belangrijke fiscale wijzigingen aangekondigd voor box 2 en box 3
-
22 okt Degener vermindert e-mailverkeer met 80% dankzij digitalisering
-
22 okt Nieuw fintech platform Aspyre voor accountancy en administratiekantoren
-
22 okt ABN AMRO: zeven op de tien accountants werken efficiënter dankzij technologie
-
22 okt Veel nieuwe accountantskantoren
-
22 okt Kwaliteitsindicatoren officieel vastgesteld
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan