Ondernemersvertrouwen voor het eerst in ruim een jaar gedaald

bron: AccountancyWorld
Het vertrouwen van Nederlandse ondernemers is voor het eerst in ruim een jaar gedaald, meldt het CBS. In de landbouw, de visserij, de horeca en de autohandel zijn ondernemers het meest negatief gestemd. Alleen zakelijke dienstverleners blijven positief over de vooruitzichten.
Volgens de Conjunctuurenquête Nederland staat de stemmingsindicator nu op een stand van 5,4 negatief. Dat is ruim onder het gemiddelde van min 3,6 sinds de start van de meting in 2012.
Uit het onderzoek komt ook naar voren dat minder ondernemers positief zijn over de resultaten over 2024 dan het jaar daarvoor. "Voor 2024 rekent 69 procent van de ondernemers op een positief bedrijfsresultaat. Dat is iets minder dan een jaar geleden, toen 71 procent dat voor 2023 verwachtte. Vooral in de cultuur, sport en recreatie en de autobranche zijn ondernemers minder positief over het bedrijfsresultaat dan een jaar geleden", aldus het CBS.
Bouwondernemers zeggen het vaakst winst te hebben gemaakt in het afgelopen jaar (91 procent). In de detailhandel geven ondernemers dit met 48 procent het minst vaak aan.
Volgens het CBS is een tekort aan personeel de belangrijkste belemmering voor ondernemers in hun bedrijfsvoering.
Bron: ANP
Laatste nieuws
-
16 jun Neem je de exitstrategie wel mee bij je keuze voor nieuwe software?
-
16 jun Trendrapport: Zo kijken finance professionals naar digitalisering en AI
-
16 jun Auditfees staan onder druk in de Verenigde Staten
-
16 jun Zelfstandige kantoren hebben de beste business case
-
16 jun 3 tips om efficiënt te werken dankzij automatisering
-
13 jun ABN AMRO: accountants profiteren van groei ondanks personeelstekorten
-
13 jun 7 signalen dat jouw salarisadministratie toe is aan automatisering
-
13 jun Dit zijn de meest populaire secundaire arbeidsvoorwaarden
-
13 jun ING: accountants wachten af met AI
-
13 jun Vind balans tussen efficiëntie en kwaliteit met werkprogramma’s van de toekomst
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan