Voor het eerst sinds 2014 minder nieuwe bedrijven opgericht
bron: AccountancyWorld
Voor het eerst in tien jaar is het aantal startende ondernemers in Nederland gedaald. Vorig jaar begonnen net geen 254.000 mensen in ons land een nieuw bedrijf, 8 procent minder dan in 2023. Sinds 2014 was het niet meer voorgekomen dat het aantal starters daalde, maakte de Kamer van Koophandel (KVK) woensdag bekend.
In alle sectoren was vorig jaar sprake van een daling van het aantal startende ondernemers. Vooral in de bouw en gezondheidssector waagden minder mensen de stap naar het ondernemerschap.
Volgens de KVK, die alle inschrijvingen van bedrijven bijhoudt, is er ook een duidelijk verschil te zien tussen Nederlanders en mensen die in het buitenland zijn geboren. Het aantal door Nederlanders nieuw opgerichte bedrijven daalde vorig jaar met 12 procent, terwijl het bij nieuwe bedrijven van buitenlanders om een veel kleinere daling (min 3 procent) ging.
Bron: ANP
Laatste nieuws
-
23 okt Wat is het verschil tussen salarisadministratie en payroll?
-
23 okt Verwerk automatisch bestellingen in Exact Online met ZioSync
-
23 okt De Wtta komt eraan: ook accountantskantoren moeten hun detacherinsgsopdrachten toetsen
-
23 okt Productiviteitsverbetering binnen jouw accountantskantoor? Zeven tips!
-
23 okt Kamerbrief aanvulling Belastingplan 2027: belangrijke fiscale wijzigingen aangekondigd voor box 2 en box 3
-
22 okt Degener vermindert e-mailverkeer met 80% dankzij digitalisering
-
22 okt Nieuw fintech platform Aspyre voor accountancy en administratiekantoren
-
22 okt ABN AMRO: zeven op de tien accountants werken efficiënter dankzij technologie
-
22 okt Veel nieuwe accountantskantoren
-
22 okt Kwaliteitsindicatoren officieel vastgesteld
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan