Bitcoin voor het eerst meer dan 7.000 dollar waard

NEW YORK - De bitcoin is vandaag voor het eerst door de grens van 7.000 dollar gebroken. De bekendste digitale munt bereikte een maand geleden voor het eerst de mijlpaal van 5.000 dollar en was in december vorig jaar 'slechts' 1.000 dollar waard.

De waarde van de bitcoin kreeg deze week een nieuwe impuls door plannen van handelsplatform CME om futures te introduceren voor de bitcoin. Daarmee kan worden gespeculeerd op waardestijgingen en dalingen door te handelen tegen toekomstige prijzen.

De bitcoin is bezig met een ongekende opmars. De totale waardestijging dit jaar bedraagt nu al meer dan 640 procent.

De koers van de bitcoin en andere digitale valuta's is zeer wisselvallig, maar de laatste maanden stijgt de waarde van de bitcoin tot ongekende hoogte.

Bron: ANP

Laatste nieuws