EY verwacht geen handelsoorlog tussen EU en VS onder Trump
bron: AccountancyWorld
De Europese Unie komt waarschijnlijk met vergeldingsmaatregelen wanneer aankomend president Trump van de Verenigde Staten de importtarieven invoert waarmee hij heeft gedreigd. Maar dit zal niet uitmonden in een handelsoorlog, verwachten experts in internationale handel bij EY.
Jeroen Scholten, die bij EY bedrijven adviseert over wereldwijde handel, denkt wel dat de importtarieven leiden tot een verstoring die door blijft gaan, zei hij woensdag tijdens een persbijeenkomst in Amsterdam. De EU en de VS zullen volgens hem niet steeds met nieuwe vergeldingen komen, maar bestaande maatregelen uitbreiden met bijvoorbeeld hogere handelsbarrières.
Eerder kondigde Trump aan importtarieven tot 20 procent in te voeren op goederen uit onder meer Europa wanneer hij weer president wordt. Onlangs werd al bekend dat de EU tegenmaatregelen voorbereidt voor het geval Trump de heffingen doorzet. Ook voor bijvoorbeeld China, Mexico en Canada dreigen er importtarieven.
Bron: ANP
Laatste nieuws
-
23 okt Wat is het verschil tussen salarisadministratie en payroll?
-
23 okt Verwerk automatisch bestellingen in Exact Online met ZioSync
-
23 okt De Wtta komt eraan: ook accountantskantoren moeten hun detacherinsgsopdrachten toetsen
-
23 okt Productiviteitsverbetering binnen jouw accountantskantoor? Zeven tips!
-
23 okt Kamerbrief aanvulling Belastingplan 2027: belangrijke fiscale wijzigingen aangekondigd voor box 2 en box 3
-
22 okt Degener vermindert e-mailverkeer met 80% dankzij digitalisering
-
22 okt Nieuw fintech platform Aspyre voor accountancy en administratiekantoren
-
22 okt ABN AMRO: zeven op de tien accountants werken efficiënter dankzij technologie
-
22 okt Veel nieuwe accountantskantoren
-
22 okt Kwaliteitsindicatoren officieel vastgesteld
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan