Rapport Boekhoudsoftware en btw: met ViDA, E-factureren en RGS MKB

Boekhoudsoftware en btw zijn onlosmakelijk met elkaar verbonden. Dat begint al bij de inrichting van een boekhouding, gevolgd door de ondersteuning van btw-scenario's, btw rapportages, controle van de boekhouding en btw. In toenemende mate is EU-regelgeving van kracht, zoals: ICP, btw e-commerce met OSS en de EU-Kor. Met als ultieme belofte de invoering van ViDA (Vat in the Digital Age).

Veel leveranciers van boekhoudsoftware zullen de vraag "is 100% automatisch btw berekenen en aangifte mogelijk" met "Ja" beantwoorden. En dat antwoord klopt in verreweg de meeste gevallen ook wel als we niet verder kijken dan een eenvoudige ‘rechttoe rechtaan btw-aangifte’ , maar:

De praktijk leert dat goede ondersteuning soms al stokt bij de inrichting van boekhoudsoftware als het gaat om btw. Dat lang niet alle btw-regelingen standaard ondersteund worden en bij de ‘automatische’ btw-aangifte het woordje ‘automatisch’ ook ‘handmatig’ kan betekenen.

Het nieuwe rapport “Boekhoudsoftware en btw: met ViDA, E-factureren en RGS MKB” beoogt in één rapport tekst en uitleg te geven wat van boekhoudsoftware verwacht mag worden als het gaat om een uitgebreide ondersteuning van functionaliteit op het gebied van btw.  Daartoe is een onderverdeling gemaakt naar:

  1. Instellingen voor de btw;
  2. Btw-regelingen;
  3. Btw- en aanverwante rapportages;
  4. Controle van de boekhouding en btw.

Tot slot wordt aandacht besteed aan ViDA (Vat in the Digital Age) dat over een aantal jaar zeker gaat zorgen voor aanpassingen als het gaat om de ondersteuning van btw door boekhoudsoftware.

Noemenswaardig is dat vanuit ViDA aansluiting is bij de bestaande Europese richtlijn 2014/55/EU voor elektronisch factureren met daarbij de norm EN 16931 voor elektronisch factureren. Mede met het oog op ViDA wordt geadviseerd nu al te starten met elektronisch factureren. Hiervoor is het hoofdstuk “Btw en E-factureren volgens richtlijn 2014/55/EU” opgenomen in het rapport met meerdere factuurscenario’s m.b.t. btw.

RGS MKB
De uitgave bevat de nodige boekingsvoorbeelden op basis van het 
RGS MKB rekeningschema.

Opvragen rapport

 

Bron: GBNED

Laatste nieuws