Klokkenluider Deloitte meldt afwijkingen bij onderwijscontroles
bron: AccountancyWorld
Een klokkenluider heeft Deloitte gewaarschuwd dat medewerkers in de fout zijn gegaan bij controles door de Onderwijsinspectie. Dat meldt de Nederlandse tak van het accountants- en consultancybedrijf in zijn transparantieverslag, waar het Financiële Dagblad eerder over schreef. Deloitte onderzoekt de melding, die volgens een woordvoerster recent binnenkwam.
In het rapport schrijft het bedrijf dat een klokkenluider melding maakte van afwijkingen van de interne procedures voor het opvragen van gearchiveerde bestanden en de voorbereidingen voor kwaliteitscontroles door de Onderwijsinspectie in 2022 en 2023.
Deloitte en andere accountantskantoren voeren audits uit van onderwijsorganisaties, waarbij ze bijvoorbeeld de financiën van basisscholen, universiteiten of middelbare grondig controleren. De Onderwijsinspectie gaat steekproefsgewijs na of de kwaliteit van die controles in orde is. Voor accountants zijn procedures vastgelegd over hoe ze dat kunnen voorbereiden. Het onderzoek van Deloitte gaat over welke stappen mogelijk niet zijn gevolgd, aldus een woordvoerster. Het is nog te vroeg om te zeggen of de mogelijke afwijkingen invloed hebben gehad op de uitkomst van kwaliteitscontroles door de Onderwijsinspectie, aldus de woordvoerster.
Deloitte heeft het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap ingelicht en een melding gedaan bij de Autoriteit Consument & Markt. Die laatste instantie houdt toezicht op accountantskantoren.
Bron: ANP
Laatste nieuws
-
23 okt Wat is het verschil tussen salarisadministratie en payroll?
-
23 okt Verwerk automatisch bestellingen in Exact Online met ZioSync
-
23 okt De Wtta komt eraan: ook accountantskantoren moeten hun detacherinsgsopdrachten toetsen
-
23 okt Productiviteitsverbetering binnen jouw accountantskantoor? Zeven tips!
-
23 okt Kamerbrief aanvulling Belastingplan 2027: belangrijke fiscale wijzigingen aangekondigd voor box 2 en box 3
-
22 okt Degener vermindert e-mailverkeer met 80% dankzij digitalisering
-
22 okt Nieuw fintech platform Aspyre voor accountancy en administratiekantoren
-
22 okt ABN AMRO: zeven op de tien accountants werken efficiënter dankzij technologie
-
22 okt Veel nieuwe accountantskantoren
-
22 okt Kwaliteitsindicatoren officieel vastgesteld
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan