Producentenvertrouwen iets omhoog
bron: AccountancyWorld
Het vertrouwen van producenten in de Nederlandse industrie is deze maand iets verbeterd, maar blijft nog wel negatief. Dat meldt het CBS. Volgens het CBS waren fabrikanten positiever over de verwachte bedrijvigheid.
De index die het vertrouwen meet, gaat deze maand naar min 1,7, van min 1,9 in augustus. Daarmee ligt het vertrouwen nog onder het gemiddelde van de afgelopen twintig jaar van min 1,3. Het vertrouwen bereikte in oktober 2021 de hoogste waarde (plus 10,4). In april 2020 werd de laagste waarde (min 31,5) gemeten.
Het CBS zegt dat producenten opnieuw positiever zijn over de verwachte productie in de komende drie maanden. Wel waren ze negatiever over hun orderpositie.
Volgens het bureau nam in de helft van de belangrijkste branches van de industrie het vertrouwen toe, met de grootste stijging onder fabrikanten in de elektrotechnische en machine-industrie. Zij waren ook het meest positief van alle branches.
Bron: ANP
Laatste nieuws
-
23 jan Tweede Kamer steunt samenvoeging accountantscontrole bij Algemene Rekenkamer
-
23 jan Werk slimmer, niet harder: de Bogaard-formule
-
23 jan De talentuitdaging in de Nederlandse accountancy
-
23 jan Onderhoud of investering?
-
23 jan Bereid je maximaal voor op de toetsing met de Novak Dossiercheck
-
23 jan 5 Tips voor gestructureerd proactief advies en toch maatwerk
-
22 jan Aan de slag met de PE-ontwikkelthema’s 2026–2028
-
22 jan Webinar: Efficient kantoormanagement voor accountants
-
22 jan KPMG: 75% van de vermogensbeheerders zit in actieve ontwikkelingsfase van AI
-
22 jan Finance verliest Gen Z sneller dan we denken
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan