Ministers mogen alternatief zoeken voor bezuinigen op ambtenaren

bron: AccountancyWorld
Ministers van het kabinet-Schoof hoeven niet koste wat het kost 22 procent te bezuinigen op het ambtenarenapparaat. Wanneer zij een andere manier vinden om het besparingsdoel te halen, krijgen ze de vrijheid het op een andere manier in te vullen, aldus minister Eelco Heinen van Financiën tijdens een persgesprek op Prinsjesdag.
Ministers kunnen bijvoorbeeld kijken of ze bepaalde programma's kunnen afbouwen om geld te besparen. Ook zijn er mogelijk overbodige subsidies die het kabinet kan afschaffen. Hoewel uitvoeringsorganisaties aanvankelijk buiten beeld bleven, heeft Heinen bewindspersonen ook de ruimte gegeven om toch in uitvoerders te snijden als daar relatief makkelijk bespaard kan worden.
Heinen vindt de voorgestelde ingreep uit het coalitieakkoord te verdedigen. Hij benadrukt dat ondernemers elke dag moeten kijken of het niet nodig is in de kosten te snijden. "De overheid heeft die natuurlijke prikkel niet." De minister wijst er ook op dat er al vele jaren niet gericht is bezuinigd op ambtenaren. "Dan vind ik het niet heel gek dat je dan in 2024 zegt, jongens laten we dat weer even tegen het licht houden: kan het niet iets efficiënter."
Bron: ANP
Laatste nieuws
-
22 aug Dit zijn de meest populaire secundaire arbeidsvoorwaarden
-
22 aug Wwft de praktische toepassing binnen je kantoor
-
22 aug Hoe HR workflows Verstegen accountants sneller en slimmer laat werken
-
22 aug 5 manieren waarop je je kunt onderscheiden als accountantskantoor
-
22 aug Kwaliteitsmanagement begint met het Novak Kwaliteitssysteem
-
21 aug Britse beroepsorganisatie wil dat accountants beter betaald worden voor duurzaamheidswerk
-
21 aug PSD2: Wat is het en waarom is het belangrijk voor jouw bedrijf?
-
21 aug Luc Boonen (CijferMeester) over Visma eAccounting (video)
-
21 aug KPMG: Groeiend aantal duurzaamheidsthema's gekoppeld aan bestuurdersbeloning
-
21 aug De agrarische onderneming de bv in?
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan