Pakket Belastingplan 2018 is volgens het RB te versnipperd
bron: AccountancyWorld
CULEMBORG - Het Register Belastingadviseurs (RB) vindt dat de voorstellen die op Prinsjesdag zijn uitgebracht, te wensen over laten. Volgens een persbericht van dé beroepsvereniging van fiscalisten voor het mkb neemt het ministerie niet de juiste maatregelen. Wil Vennix, voorzitter van het RB stelt: “Het totaalpakket is erg versnipperd. Ondanks de demissionaire staat van het kabinet, waren er echt wel meer punten die konden worden opgepakt. Het RB plaatst kritische noten bij de voorstellen die zijn uitgewerkt, want sommige hiervan vallen tegen. Zo krijgt de Belastingdienst weer meer mogelijkheden ten koste van mkb en particulieren.”
Belastingdienst gaat op de stoel van geliefden zitten
Vennix: “Straks mag de Belastingdienst bij elk huwelijk beoordelen wat het doel daarvan is. De Belastingdienst kan stellen dat het huwelijk is aangegaan om schenkbelasting te ontgaan en er sprake is van een schenking. Wij vinden dat principieel onjuist. Ongetwijfeld zal ons worden tegengeworpen dat de Belastingdienst hier terughoudend gebruik van zal maken, maar de ervaring leert dat elke nieuwe bevoegdheid ook wordt gebruikt, en soms misbruikt.”
RB is tegen afschaffing inkeerregeling
Adjay Pahladsingh (Commissie Wetsvoorstellen / Bureau Vaktechniek RB): “Het afschaffen van de inkeerregeling is geen goede zaak. Iemand die zich heeft vergist bij zijn aangifte, kan de inkeerregeling nu nog toepassen zonder dat hij daarna te maken krijgt met een uitvoerig onderzoek. Hij is dan eerder bereid om vergissingen te melden, zelfs nog met een risico op een boete. Dit wordt eenvoudig opzij gezet. Wij vrezen dat de bereidwilligheid om nog tot inkeer te komen straks sterk zal afnemen.”
Toename administratieve lasten door afschaffing btw-landbouwregeling
Pahladsingh vervolgt: “De btw-landbouwregeling wordt per 2018 afgeschaft. Dit brengt direct een grote administratieve last met zich mee voor ondernemers. Ondernemers moeten hun administratie aanpassen, en verder moeten zij onderzoek doen naar de voorbelasting. Dat gaat dan over de herzieningsperiode, dus feitelijk over een periode van tien jaar!”
reactie RB op Belastingplan 2018
reactie RB op Overige Fiscale Maatregelen 2018
reactie RB op Wet afschaffing btw-landbouwregeling
Bron: persbericht RB
Laatste nieuws
-
14 nov Reactie NBA op AFM rapporten
-
14 nov KPMG Private Enterprise bekroont winnaars van Global Tech Innovator-competitie 2025
-
14 nov Omzet detailhandel ruim 4 procent gestegen
-
14 nov Maak kennis met het nieuwe online Novak Samensteldossier in Silverfin
-
14 nov De opdrachtbevestiging voor samenstellings-opdrachten
-
14 nov Inspelen op de vragen in de markt, welke prijsstrategie kies jij als accountant?
-
13 nov Big four werken aan auditproducten voor certificering van AI-oplossingen
-
13 nov Kees de Boekhouder kiest voor Blinqx Accountancy & Tax als nieuwe partner voor fiscale aangifte
-
13 nov Het verborgen proces dat elke accountantskantoor vormgeeft: cultuur
-
13 nov Samenstellingsopdrachten voor BV's
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan