Zweedse centrale bank verlaagt rente voor het eerst in acht jaar
bron: AccountancyWorld
De Zweedse centrale bank heeft de rente in het land voor het eerst in acht jaar verlaagd. De stap van de Riksbank volgt op de afkoelende inflatie in Zweden. Bij het vorige rentebesluit hadden de Zweedse beleidsmakers al laten doorschemeren dat de leenkosten in mei of juni waarschijnlijk zouden worden verlaagd.
Het rentetarief werd met een kwart procentpunt teruggeschroefd tot 3,75 procent. Ook denkt de centrale bank dat de rente in de tweede jaarhelft waarschijnlijk nog twee keer omlaag kan. Met de lagere leenkosten hoopt de Riksbank het economische tij te keren, na vier kwartalen van economische krimp op rij. "De inflatie nadert het doel, terwijl de economische activiteit nog steeds zwak is", aldus de beleidsmakers.
In maart verlaagde de Zwitserse centrale bank als eerste van de grote centrale banken in de wereld al de rente. De Swiss National Bank (SNB) meldde daarbij dat de strijd tegen inflatie in het land succesvol is geweest. De Europese Centrale Bank (ECB) begint mogelijk in juni met het verlagen van de rente, nu de inflatie in het eurogebied richting het doel van 2 procent beweegt. Ook de Amerikaanse Federal Reserve gaat waarschijnlijk later dit jaar het rentetarief verlagen.
Bron: ANP
Laatste nieuws
-
23 okt Wat is het verschil tussen salarisadministratie en payroll?
-
23 okt Verwerk automatisch bestellingen in Exact Online met ZioSync
-
23 okt De Wtta komt eraan: ook accountantskantoren moeten hun detacherinsgsopdrachten toetsen
-
23 okt Productiviteitsverbetering binnen jouw accountantskantoor? Zeven tips!
-
23 okt Kamerbrief aanvulling Belastingplan 2027: belangrijke fiscale wijzigingen aangekondigd voor box 2 en box 3
-
22 okt Degener vermindert e-mailverkeer met 80% dankzij digitalisering
-
22 okt Nieuw fintech platform Aspyre voor accountancy en administratiekantoren
-
22 okt ABN AMRO: zeven op de tien accountants werken efficiënter dankzij technologie
-
22 okt Veel nieuwe accountantskantoren
-
22 okt Kwaliteitsindicatoren officieel vastgesteld
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan