Franse regering doet bod op onderdelen IT-bedrijf Atos
bron: AccountancyWorld
De Franse overheid wil delen van het financieel geplaagde IT-bedrijf Atos kopen. Het gaat om activiteiten die van strategisch belang zouden zijn voor Frankrijk, aldus minister van Financiën Bruno Le Maire. Zijn voorstel staat in een niet bindende intentieverklaring die hij dit weekend heeft verstuurd.
De Franse staat heeft een bod gedaan op bedrijfsonderdelen die actief zijn met supercomputers, servers voor AI en cyberveiligheid. Volgens Le Maire moeten die niet in buitenlandse handen vallen. Samen zijn zij goed voor een jaaromzet van ongeveer 900 miljoen euro en hebben ze zo'n 4000 medewerkers. Atos als geheel is goed voor 11 miljard euro aan omzet.
Atos kampt na een reeks financiële tegenslagen met hoge schulden en probeert met een herfinancieringsoperatie 1,2 miljard euro op te halen. Atos is een van de belangrijkste technologiebedrijven voor Frankrijk en voert opdrachten uit voor het Franse leger en de kernenergiesector. Ook in Nederland gebruiken overheidsinstellingen en grote bedrijven de diensten van het bedrijf.
Bron: ANP
Laatste nieuws
-
23 okt Wat is het verschil tussen salarisadministratie en payroll?
-
23 okt Verwerk automatisch bestellingen in Exact Online met ZioSync
-
23 okt De Wtta komt eraan: ook accountantskantoren moeten hun detacherinsgsopdrachten toetsen
-
23 okt Productiviteitsverbetering binnen jouw accountantskantoor? Zeven tips!
-
23 okt Kamerbrief aanvulling Belastingplan 2027: belangrijke fiscale wijzigingen aangekondigd voor box 2 en box 3
-
22 okt Degener vermindert e-mailverkeer met 80% dankzij digitalisering
-
22 okt Nieuw fintech platform Aspyre voor accountancy en administratiekantoren
-
22 okt ABN AMRO: zeven op de tien accountants werken efficiënter dankzij technologie
-
22 okt Veel nieuwe accountantskantoren
-
22 okt Kwaliteitsindicatoren officieel vastgesteld
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan