Nieuwe klap voor Bitcoin? 'China wil bitcoinbeurzen sluiten'
bron: AccountancyWorld
BEIJING - De autoriteiten in China zijn van plan om alle nationale bitcoinbeurzen te sluiten. Een enorme klap voor cryptocurrencies, omdat juist China een land is waar de handel in deze digitale valuta de afgelopen jaren enorm is gestegen.
De centrale bank van China zou volgens The Wall Street Journal de drijvende kracht zijn achter het aanstaande verbod. Het land zou aan het begin van dit jaar hebben nagedacht over regels waarmee het moeilijker wordt om via bitcoin crimineel geld wit te wassen, maar China denkt nu na over een volledig verbod op deze wisseldiensten.
Bang
China is naar verluidt bang dat inwoners hun geld gaan stoppen in digitale munten zoals de bitcoin, om op die manier hun geld op te slaan zonder de tussenkomst van de overheid. De bitcoin is namelijk gedecentraliseerd en kent niet de controle die China hanteert voor regulier geld. Sommige analisten suggereren dat er een verband is tussen de koers van de Chinese munt de Yuan en de bitcoin. Dit zou het verbod tegen digitale munten in sneltreinvaart hebben gebracht.
De twee grootste bitcoinbeurzen in China, BTCC en Huobi, zeggen nog geen brief van de overheid te hebben ontvangen, maar bevestigen wel dat het 'een gevoelige tijd' is.
Bekijk ook: Rusland en China proberen greep te krijgen op cryptomunten, ABN Amro: 'Bitcoin ongeschikt als vervanger van geld' en AFM waarschuwt voor 'Bitcoinbubbel'
Laatste nieuws
-
23 okt Wat is het verschil tussen salarisadministratie en payroll?
-
23 okt Verwerk automatisch bestellingen in Exact Online met ZioSync
-
23 okt De Wtta komt eraan: ook accountantskantoren moeten hun detacherinsgsopdrachten toetsen
-
23 okt Productiviteitsverbetering binnen jouw accountantskantoor? Zeven tips!
-
23 okt Kamerbrief aanvulling Belastingplan 2027: belangrijke fiscale wijzigingen aangekondigd voor box 2 en box 3
-
22 okt Degener vermindert e-mailverkeer met 80% dankzij digitalisering
-
22 okt Nieuw fintech platform Aspyre voor accountancy en administratiekantoren
-
22 okt ABN AMRO: zeven op de tien accountants werken efficiënter dankzij technologie
-
22 okt Veel nieuwe accountantskantoren
-
22 okt Kwaliteitsindicatoren officieel vastgesteld
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan