Huishoudens hebben meer te besteden ondanks prijsstijgingen
bron: AccountancyWorld
Nederlandse consumenten hebben, ondanks dat het leven voor veel mensen flink duurder is geworden, gemiddeld toch meer te besteden. Volgens het CBS is dit te danken aan de gestegen lonen.
Het zogeheten reëel beschikbaar inkomen van huishoudens was in het derde kwartaal 1 procent hoger dan een jaar eerder. Dat is de stijging van het beschikbaar inkomen, gecorrigeerd voor prijsstijgingen.
Het inkomen van zowel werknemers als zelfstandigen lag hoger dan in het derde kwartaal van vorig jaar, geeft het statistiekbureau aan. De totale beloning van werknemers groeide met 7,2 procent. Het aantal banen steeg daarnaast met 1 procent, terwijl de cao-lonen 6,3 procent hoger uitpakten. Tegelijkertijd betaalden huishoudens 9,2 procent meer belastingen en sociale premies.
Het CBS heeft ook becijferd dat de Nederlandse hypotheekschuld met 3,4 miljard euro is toegenomen vergeleken met een kwartaal eerder. In totaal ging het om 823,4 miljard euro. De hypotheekschuld liep daarmee minder sterk op dan vorig jaar. Dit komt doordat de huizenprijzen al maanden lager liggen dan een jaar eerder en er minder woningen worden verkocht.
Bron: ANP
Laatste nieuws
-
23 okt Wat is het verschil tussen salarisadministratie en payroll?
-
23 okt Verwerk automatisch bestellingen in Exact Online met ZioSync
-
23 okt De Wtta komt eraan: ook accountantskantoren moeten hun detacherinsgsopdrachten toetsen
-
23 okt Productiviteitsverbetering binnen jouw accountantskantoor? Zeven tips!
-
23 okt Kamerbrief aanvulling Belastingplan 2027: belangrijke fiscale wijzigingen aangekondigd voor box 2 en box 3
-
22 okt Degener vermindert e-mailverkeer met 80% dankzij digitalisering
-
22 okt Nieuw fintech platform Aspyre voor accountancy en administratiekantoren
-
22 okt ABN AMRO: zeven op de tien accountants werken efficiënter dankzij technologie
-
22 okt Veel nieuwe accountantskantoren
-
22 okt Kwaliteitsindicatoren officieel vastgesteld
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan