Flinke winststijging Rabobank door hogere rente
bron: AccountancyWorld
UTRECHT - Rabobank heeft zijn winst in de eerste helft van dit jaar ongeveer verdubbeld ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Net zoals ING en ABN AMRO profiteerde de bank flink van de gestegen rente.
Onder de streep noteerde Rabobank over de eerste zes maanden van het jaar 2,5 miljard euro winst. In dezelfde periode vorig jaar maakte Rabobank nog circa 1,3 miljard euro winst. Dit kwam voornamelijk vanwege een sterke groei van de rente-inkomsten.
ING en ABN AMRO zagen hun resultaat afgelopen kwartaal al bijna verdubbelen ten opzichte van een jaar eerder. De banken schroefden hun spaarrente maar beperkt op, terwijl bijvoorbeeld huizenkopers beduidend meer rente moeten betalen voor hypotheken.
Op de flinke winsten van de banken is ook kritiek. Oxfam Novib drong er woensdag al op aan dat Nederland met een extra belasting voor banken komt. Volgens Oxfam Novib zou Nederland een voorbeeld kunnen nemen aan Italië waar de regering dit jaar een extra belasting gaat heffen op de zogeheten overwinsten van banken in het land.
Volgens de banken zou met het voorstel de financiering van "zeer noodzakelijke investeringen van consumenten en bedrijven" onder druk komen te staan, liet de Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) weten.
Laatste nieuws
-
23 okt Wat is het verschil tussen salarisadministratie en payroll?
-
23 okt Verwerk automatisch bestellingen in Exact Online met ZioSync
-
23 okt De Wtta komt eraan: ook accountantskantoren moeten hun detacherinsgsopdrachten toetsen
-
23 okt Productiviteitsverbetering binnen jouw accountantskantoor? Zeven tips!
-
23 okt Kamerbrief aanvulling Belastingplan 2027: belangrijke fiscale wijzigingen aangekondigd voor box 2 en box 3
-
22 okt Degener vermindert e-mailverkeer met 80% dankzij digitalisering
-
22 okt Nieuw fintech platform Aspyre voor accountancy en administratiekantoren
-
22 okt ABN AMRO: zeven op de tien accountants werken efficiënter dankzij technologie
-
22 okt Veel nieuwe accountantskantoren
-
22 okt Kwaliteitsindicatoren officieel vastgesteld
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan