BOVAG wil af van belastingregels voor fiets van de zaak
bron: AccountancyWorld
BUNNIK - Het volgende kabinet moet de belasting op een fiets van de zaak afschaffen, aldus BOVAG. De branchevereninging wil af van de bijtellingsregels voor een leasefiets, omdat deze "onwerkbaar" zijn.
Voor het voordeel van het privégebruik van een leasefiets fiets moet belasting worden betaald. Er wordt een bedrag bij het loon gerekend.
Onduidelijkheid
Volgens de brancheorganisatie bestaat er alleen grote onduidelijkheid over hoe een fiets fiscaal te waarderen. Ook bij belastinginspecteurs. "Controle op het aantal privékilometers is onmogelijk en het bijhouden van een kilometerregistratie ondoenlijk, evenals het bepalen van de waarde in het economische verkeer."
Fiscale barrières
Doordat zoveel onduidelijk is, zijn grote bedrijven terughoudend, aldus BOVAG. "Dat werkgevers een tweewieler beschikbaar stellen, moet in alle opzichten worden toegejuicht en mag niet gehinderd worden door onwerkbare fiscale barrières."
Bron: ANP
Laatste nieuws
-
23 okt Wat is het verschil tussen salarisadministratie en payroll?
-
23 okt Verwerk automatisch bestellingen in Exact Online met ZioSync
-
23 okt De Wtta komt eraan: ook accountantskantoren moeten hun detacherinsgsopdrachten toetsen
-
23 okt Productiviteitsverbetering binnen jouw accountantskantoor? Zeven tips!
-
23 okt Kamerbrief aanvulling Belastingplan 2027: belangrijke fiscale wijzigingen aangekondigd voor box 2 en box 3
-
22 okt Degener vermindert e-mailverkeer met 80% dankzij digitalisering
-
22 okt Nieuw fintech platform Aspyre voor accountancy en administratiekantoren
-
22 okt ABN AMRO: zeven op de tien accountants werken efficiënter dankzij technologie
-
22 okt Veel nieuwe accountantskantoren
-
22 okt Kwaliteitsindicatoren officieel vastgesteld
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan