Ondernemersorganisaties bezorgd over krimp economie
bron: AccountancyWorld
DEN HAAG - De krimp van de economie baart ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland zorgen. "De voor Nederland belangrijke export daalde met bijna 2% en de investeringen stagneren, wat de brede welvaart aantast op langere termijn", zeggen ze naar aanleiding van cijfers van het CBS. "De combinatie van een hoge rente, aanhoudende krapte op de arbeidsmarkt en teruglopende consumptie doet zich inmiddels in vele sectoren voelen."
Uit de cijfers komt naar voren dat Nederland het in het eerste kwartaal van dit jaar slechter doet dan omliggende landen. "De krimp van de Nederlandse economie drukt ons daarmee met de neus op de feiten", aldus VNO-NCW en MKB-Nederland. "Maandag bleek ook al dat de industrie in ons land blijft krimpen. Zorgelijk, want deze sector bepaalt sterk het wel en wee van onze economie (ongeveer 20%) en is cruciaal voor de toekomst om als Europa autonoom te blijven."
Eerder lieten de vakbonden weten dat de economische krimp een aanmoediging is te blijven strijden voor hogere lonen. De ondernemersorganisaties zeggen dat "waar dat kan" lonen moeten stijgen, maar "toch is waakzaamheid hier steeds meer op zijn plaats". Zo stijgen de loonkosten inmiddels ook flink, stellen VNO-NCW en MKB-Nederland. "In totaal zien ondernemers hun loonkosten met zo'n 17 miljard euro stijgen dit en vorig jaar."
De organisaties noemen het "belangrijk met elkaar de balans te bewaken en de economie weer op koers te krijgen."
Bron: ANP
Laatste nieuws
-
23 okt Wat is het verschil tussen salarisadministratie en payroll?
-
23 okt Verwerk automatisch bestellingen in Exact Online met ZioSync
-
23 okt De Wtta komt eraan: ook accountantskantoren moeten hun detacherinsgsopdrachten toetsen
-
23 okt Productiviteitsverbetering binnen jouw accountantskantoor? Zeven tips!
-
23 okt Kamerbrief aanvulling Belastingplan 2027: belangrijke fiscale wijzigingen aangekondigd voor box 2 en box 3
-
22 okt Degener vermindert e-mailverkeer met 80% dankzij digitalisering
-
22 okt Nieuw fintech platform Aspyre voor accountancy en administratiekantoren
-
22 okt ABN AMRO: zeven op de tien accountants werken efficiënter dankzij technologie
-
22 okt Veel nieuwe accountantskantoren
-
22 okt Kwaliteitsindicatoren officieel vastgesteld
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan