Belastingdienst: 'Papieren aangifte blijft mogelijk'
bron: AccountancyWorld
APELDOORN - Omdat niet alle ouderen voldoende digitaal vaardig zijn blijft de papieren aangifte mogelijk. Dat zegt de Belastingdienst, in een reactie op het onderzoek 'digitale vaardigheden' van seniorenorganisatie KBO-PCOB.
Volgens de Belastingdienst zijn er geen plannen om de papieren aangifte af te schaffen. Ingrid Rep, directeur KBO-PCOB: "Dat is goed nieuws. Het leven wordt steeds digitaler, ook de zaken die de overheid aanbiedt. De digitale belastingaangifte hangt voor sommige ouderen als een zwaard van Damocles boven het hoofd, gelukkig kunnen we die zorg wegnemen en blijft er een papieren alternatief beschikbaar."
Volgens de Belastingdienst is op dit moment slechts 1% van alle aangiftes niet digitaal. Vermoedelijk kiezen vooral ouderen voor de papieren mogelijkheid. Al blijft er een groep senioren die niet of nauwelijks digitaal vaardig is, er is ook een grote groep senioren die het digitale leven helemaal omarmd heeft. Ook de smartphone is bij senioren inmiddels razend populair .
Een grote groep (81%) senioren heeft in het afgelopen jaar enige vorm van hulp ontvangen bij internetgebruik. Volgens Rep zijn zij bang om fouten te maken en is dat niet goed voor de zelfredzaamheid. Een digitale samenleving moet niet leiden tot uitsluiting. "Het is daarom belangrijk dat overheden, bedrijven en softwareontwikkelaars ervoor zorgen dat iedere senior kan blijven meedoen in de maatschappij, digitaal of niet."
Laatste nieuws
-
23 okt Wat is het verschil tussen salarisadministratie en payroll?
-
23 okt Verwerk automatisch bestellingen in Exact Online met ZioSync
-
23 okt De Wtta komt eraan: ook accountantskantoren moeten hun detacherinsgsopdrachten toetsen
-
23 okt Productiviteitsverbetering binnen jouw accountantskantoor? Zeven tips!
-
23 okt Kamerbrief aanvulling Belastingplan 2027: belangrijke fiscale wijzigingen aangekondigd voor box 2 en box 3
-
22 okt Degener vermindert e-mailverkeer met 80% dankzij digitalisering
-
22 okt Nieuw fintech platform Aspyre voor accountancy en administratiekantoren
-
22 okt ABN AMRO: zeven op de tien accountants werken efficiënter dankzij technologie
-
22 okt Veel nieuwe accountantskantoren
-
22 okt Kwaliteitsindicatoren officieel vastgesteld
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan