OM seponeert fraudezaken tegen mondkapjesstichting Sywert van Lienden
bron: AccountancyWorld
DEN HAAG - Het Openbaar Ministerie heeft het strafrechtelijk onderzoek naar de fraudezaken rond de Stichting Hulptroepen Alliantie (SHA) geseponeerd.
Maar het onderzoek naar de drie voormalige bestuurders van de stichting en de bv, Sywert van Lienden, Bernd Damme en Camille van Gestel, gaat wel door.
Het maatschappelijk belang om de mondkapjesstichting en de bv verder te vervolgen zou volgens het OM ontbreken. Deze waren slechts 'het vehikel' dat de bestuurders gebruikten. Bovendien heeft het nieuwe bestuur aangegeven 'schoon schip' te willen maken en Van Lienden, Damme en Van Gestel ontslagen.
Van Lienden en de andere bestuurders richtten SHA op om medische hulpmiddelen, waaronder mondkapjes, te regelen voor klanten. Dit deden ze naar eigen zeggen zonder winstoogmerk. Justitie verdenkt het drietal echter ervan hun klanten te hebben doorgesluisd naar een opgerichte commerciële bv, waarmee ze miljoenen euro's hebben verdiend.
Een van de deals voor het leveren van mondkapjes was met het ministerie van Volksgezondheid. De voormalige bestuurders worden verdacht van oplichting, verduistering en witwassen.
Bron: ANP
Laatste nieuws
-
23 okt Wat is het verschil tussen salarisadministratie en payroll?
-
23 okt Verwerk automatisch bestellingen in Exact Online met ZioSync
-
23 okt De Wtta komt eraan: ook accountantskantoren moeten hun detacherinsgsopdrachten toetsen
-
23 okt Productiviteitsverbetering binnen jouw accountantskantoor? Zeven tips!
-
23 okt Kamerbrief aanvulling Belastingplan 2027: belangrijke fiscale wijzigingen aangekondigd voor box 2 en box 3
-
22 okt Degener vermindert e-mailverkeer met 80% dankzij digitalisering
-
22 okt Nieuw fintech platform Aspyre voor accountancy en administratiekantoren
-
22 okt ABN AMRO: zeven op de tien accountants werken efficiënter dankzij technologie
-
22 okt Veel nieuwe accountantskantoren
-
22 okt Kwaliteitsindicatoren officieel vastgesteld
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan