TVL Startersregeling sluit op 2 augustus
bron: NBA
AMSTERDAM - De Startersregeling voor de Tegemoetkoming Vaste Lasten (TVL) sluit op dinsdag 2 augustus om 17:00 uur. Tot nu toe hebben ruim duizend starters de tegemoetkoming aangevraagd. Dat meldt de NBA.
De Startersregeling TVL is bestemd voor mkb-ondernemers die hun onderneming zijn gestart middenin de coronaperiode en minder omzet hadden door de coronamaatregelen.
Sinds de opening van de regeling op 7 juni hebben 1.015 ondernemers hiervan gebruik gemaakt. De Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) roept ook brancheorganisaties op om startende leden en hun cliënten te herinneren aan het aflopen van de regeling.
Twee kwartalen
Starters kunnen een aanvraag doen voor het mislopen van omzet in het vierde kwartaal van 2021 (Q4 2021) en het eerste kwartaal van 2022 (Q1 2022). De TVL Startersregeling staat open voor beide kwartalen tegelijk.
Is de ondernemer gestart na 30 juni 2020 en uiterlijk op 30 juni 2021, dan mag hij of zij de TVL Startersregeling voor Q4 2021 én Q1 2022 aanvragen. Is de ondernemer gestart na 30 juni 2021 en uiterlijk op 30 september 2021, dan mag alleen de TVL Startersregeling Q1 2022 worden aangevraagd. Voor ieder kwartaal dient de ondernemer apart een aanvraag in.
Startersregeling is belast
In tegenstelling tot de andere TVL-regelingen, zijn de tegemoetkomingen uit de Startersregeling belast. De mkb-ondernemer betaalt inkomstenbelasting of vennootschapsbelasting over de ontvangen tegemoetkoming.
Dat komt omdat deze startersregeling niet onder het Tijdelijk Steunkader van de Europese Commissie valt. Dit steunkader liep op 30 juni af. De Startersregeling is een aparte regeling in opdracht van het ministerie van Economische Zaken en Klimaat. Daarom kan deze steun ook na 30 juni gegeven worden.
Informatie TVL Startersregeling
Bron: NBA
Laatste nieuws
-
23 okt Wat is het verschil tussen salarisadministratie en payroll?
-
23 okt Verwerk automatisch bestellingen in Exact Online met ZioSync
-
23 okt De Wtta komt eraan: ook accountantskantoren moeten hun detacherinsgsopdrachten toetsen
-
23 okt Productiviteitsverbetering binnen jouw accountantskantoor? Zeven tips!
-
23 okt Kamerbrief aanvulling Belastingplan 2027: belangrijke fiscale wijzigingen aangekondigd voor box 2 en box 3
-
22 okt Degener vermindert e-mailverkeer met 80% dankzij digitalisering
-
22 okt Nieuw fintech platform Aspyre voor accountancy en administratiekantoren
-
22 okt ABN AMRO: zeven op de tien accountants werken efficiënter dankzij technologie
-
22 okt Veel nieuwe accountantskantoren
-
22 okt Kwaliteitsindicatoren officieel vastgesteld
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan