Kabinet wil terugbetalen belastingschuld bedrijven versoepelen
bron: AccountancyWorld
DEN HAAG - Het kabinet wil de bestaande betalingsregeling voor bedrijven versoepelen die tijdens corona een belastingschuld hebben opgebouwd. Dat moet in de kern gezonde bedrijven helpen, die problemen ervaren bij het aflossen van hun belastingschuld. Dat staat in een Kamerbrief van staatssecretaris Marnix Van Rij, opgesteld naar aanleiding van een internetconsultatie en gesprekken met ondernemersorganisaties.
Bedrijven konden tijdens de coronacrisis tijdelijk uitstel van belastingbetaling krijgen als onderdeel van het coronasteunpakket. Sinds april is het steunpakket afgelopen en vanaf 1 oktober 2022 hebben ondernemers vijf jaar de tijd om deze opgebouwde belastingschuld af te lossen.
In totaal hebben zo’n 400.000 ondernemers gebruik gemaakt van het tijdelijk uitstel. Een deel van deze ondernemers heeft de belastingschuld al deels of volledig afbetaald. Inmiddels is ruim de helft van het oorspronkelijke bedrag van 47 miljard euro al afgelost. Momenteel hebben 279.000 ondernemers nog een openstaande belastingschuld van gezamenlijk circa 21 miljard euro.
De staatssecretaris schetst twee mogelijkheden om in de kern gezonde ondernemingen meer flexibiliteit te bieden bij het terugbetalen. Dit kan door te betalen maandbedragen per kwartaal te mogen voldoen en door een incidentele betaalpauze mogelijk te maken binnen de bestaande betalingsregeling. Dit kan bijvoorbeeld helpen voor bedrijven met een sterk wisselende omzet door seizoensinvloeden.
Het kabinet wil geen verdere verruiming van de fiscale coronamaatregelen, zoals tijdelijk uitstel van belastingbetaling. Dit voorjaar kondigde het kabinet al aan dat het in de toekomst geen generieke coronasteun meer wil bieden, om economische en budgettaire redenen.
Er is wel in kaart gebracht welke problemen bedrijven ervaren bij het terugbetalen, via een internetconsultatie en door gesprekken met getroffen sectoren. Ook vanuit het accountantsberoep is op die consultatie gereageerd.
Om misbruik van de versoepelingen te voorkomen moeten bedrijven een schriftelijk verzoek indienen waaruit de aflossingsproblemen blijken. Ook kunnen ondernemers alleen gebruik maken van deze mogelijkheid als nieuw opkomende verplichtingen wel worden voldaan.
Bovendien gaat de Belastingdienst bij saneringsakkoorden tot 1 oktober 2023 al akkoord met een lager saneringsbedrag. Als onderdeel van het saneringsbeleid vormen TVL- en NOW-schulden nu geen belemmering meer voor het sluiten van een saneringsakkoord.
Bron: Rijksoverheid
Laatste nieuws
-
23 okt Wat is het verschil tussen salarisadministratie en payroll?
-
23 okt Verwerk automatisch bestellingen in Exact Online met ZioSync
-
23 okt De Wtta komt eraan: ook accountantskantoren moeten hun detacherinsgsopdrachten toetsen
-
23 okt Productiviteitsverbetering binnen jouw accountantskantoor? Zeven tips!
-
23 okt Kamerbrief aanvulling Belastingplan 2027: belangrijke fiscale wijzigingen aangekondigd voor box 2 en box 3
-
22 okt Degener vermindert e-mailverkeer met 80% dankzij digitalisering
-
22 okt Nieuw fintech platform Aspyre voor accountancy en administratiekantoren
-
22 okt ABN AMRO: zeven op de tien accountants werken efficiënter dankzij technologie
-
22 okt Veel nieuwe accountantskantoren
-
22 okt Kwaliteitsindicatoren officieel vastgesteld
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan