Inflatie naar 10,2 procent
bron: AccountancyWorld
DEN HAAG - De inflatie in Nederland volgens de Europees geharmoniseerde consumentenprijsindex (HICP) was in mei 10,2%, meldt het CBS. In april was dat 11,2%.
De minder forse stijging is vooral een gevolg van de energieprijzen die lijken te stabiliseren. In mei werd energie, inclusief brandstof, 67,3% duurder. In april was dat nog 83%. In mei betaalden we gemiddeld dus minder voor energie. Voeding en industriële goederen stegen iets harder in prijs. Voor diensten was de prijsstijging gelijk aan die in april.
De methodes van de verschillende Europese landen voor het berekenen van de inflatie verschillen licht. Zo kan de weging van verschillende zaken anders zijn. Om al die inflatiecijfers toch te kunnen vergelijken, is de Europese geharmoniseerde methode (HICP) bedacht. Volgende week donderdag komt het statistiekbureau met de cijfers volgens de Nederlandse rekenmethode. Die wijkt meestal iets af van de Europese cijfers.
Hoe de inflatie de komende maanden eruit zal zien, hangt sterk af van de energieprijzen. Sinds dinsdag krijgt Nederland geen gas meer van het Russische Gazprom. Dat zal tot zeker eind september zo blijven.
Importeur GasTerra heeft gas ingekocht bij andere partijen, maar wil niets zeggen over de prijs van dat gas. Wanneer dat duurder is, zal dat waarschijnlijk ook terug te zien zijn in de inflatiecijfers de komende maanden.
Laatste nieuws
-
23 okt Wat is het verschil tussen salarisadministratie en payroll?
-
23 okt Verwerk automatisch bestellingen in Exact Online met ZioSync
-
23 okt De Wtta komt eraan: ook accountantskantoren moeten hun detacherinsgsopdrachten toetsen
-
23 okt Productiviteitsverbetering binnen jouw accountantskantoor? Zeven tips!
-
23 okt Kamerbrief aanvulling Belastingplan 2027: belangrijke fiscale wijzigingen aangekondigd voor box 2 en box 3
-
22 okt Degener vermindert e-mailverkeer met 80% dankzij digitalisering
-
22 okt Nieuw fintech platform Aspyre voor accountancy en administratiekantoren
-
22 okt ABN AMRO: zeven op de tien accountants werken efficiënter dankzij technologie
-
22 okt Veel nieuwe accountantskantoren
-
22 okt Kwaliteitsindicatoren officieel vastgesteld
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan