Vijftienduizend bedrijven vragen loonsteun over achtste NOW-periode
bron: AccountancyWorld
AMSTERDAM - Het UWV heeft tot nu toe ruim 15.000 aanvragen voor loonsteun binnengekregen over de achtste periode van de Noodmaatregel Overbrugging Werkgelegenheid (NOW).
De achtste NOW-periode loopt van januari tot en met maart van dit jaar. Bedrijven kunnen sinds 14 februari loonsteun over deze periode aanvragen bij het UWV. Werkgevers zullen vooral in januari minder omzet hebben gedraaid, omdat in een groot deel van die maand nog strenge coronabeperkingen golden. De regels zijn inmiddels versoepeld, maar veel ondernemers hebben toch nog te maken met omzetverliezen.
Om voor steun in aanmerking te komen moeten ondernemers opnieuw een omzetverlies hebben van minstens 20%. Het UWV betaalt eerst een voorschot van 80% van de berekende tegemoetkoming, in drie termijnen.
Tot en met 25 februari zijn ruim 8.100 aanvragen verwerkt, waarvan bijna 7.900 zijn goedgekeurd, aldus het UWV. Die werkgevers hebben de eerste termijn van hun voorschot ontvangen, voor een totaalbedrag van 149 miljoen euro.
De sector horeca en catering heeft het grootste aandeel in het aantal toekenningen. Bijna 3.500 horecawerkgevers ontvingen tot nu toe in totaal ruim 43 miljoen euro als voorschot.
Bedrijven kunnen nog tot en met 13 april een aanvraag doen voor de achtste periode van de NOW. Het is ook de laatste NOW-periode, vanaf april kunnen ondernemers geen beroep meer doen op de NOW-regeling.
Bron: ANP
Laatste nieuws
-
23 okt Wat is het verschil tussen salarisadministratie en payroll?
-
23 okt Verwerk automatisch bestellingen in Exact Online met ZioSync
-
23 okt De Wtta komt eraan: ook accountantskantoren moeten hun detacherinsgsopdrachten toetsen
-
23 okt Productiviteitsverbetering binnen jouw accountantskantoor? Zeven tips!
-
23 okt Kamerbrief aanvulling Belastingplan 2027: belangrijke fiscale wijzigingen aangekondigd voor box 2 en box 3
-
22 okt Degener vermindert e-mailverkeer met 80% dankzij digitalisering
-
22 okt Nieuw fintech platform Aspyre voor accountancy en administratiekantoren
-
22 okt ABN AMRO: zeven op de tien accountants werken efficiënter dankzij technologie
-
22 okt Veel nieuwe accountantskantoren
-
22 okt Kwaliteitsindicatoren officieel vastgesteld
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan