Aantal faillissementen gestegen
bron: AccountancyWorld
DEN HAAG - Het aantal faillissementen is in de maand november flink gestegen. Het CBS meldt vandaag dat vorige maand 166 faillissementen zijn uitgesproken, het grootste aantal per maand dit jaar.
Het aantal faillissementen is nog wel een stuk kleiner dan voor de coronacrisis. De coronasteun van de overheid houdt bedrijven overeind en rechters laten bedrijven minder snel failliet gaan, zolang deze in de kern gezond zijn.
In oktober stopte de loonsteun voor ondernemers. Het is volgens het CBS mogelijk dat dit heeft geleid tot een stijging in het aantal faillissementen in november. "Het zou geen rare verklaring zijn", aldus hoofdeconoom Peter Hein van Mulligen van het CBS.
Volgens hem is het wel "oppassen" om conclusies te trekken op basis van één maandcijfer. Bedrijven kunnen vanwege de coronamaatregelen weer loonsteun aanvragen voor de maanden november en december.
Relatief gezien werden in november de meeste faillissementen uitgesproken in de sector bouwnijverheid. In absolute aantallen is de handel koploper, maar dat is een bedrijfstak met veel bedrijven.
Laatste nieuws
-
23 okt Wat is het verschil tussen salarisadministratie en payroll?
-
23 okt Verwerk automatisch bestellingen in Exact Online met ZioSync
-
23 okt De Wtta komt eraan: ook accountantskantoren moeten hun detacherinsgsopdrachten toetsen
-
23 okt Productiviteitsverbetering binnen jouw accountantskantoor? Zeven tips!
-
23 okt Kamerbrief aanvulling Belastingplan 2027: belangrijke fiscale wijzigingen aangekondigd voor box 2 en box 3
-
22 okt Degener vermindert e-mailverkeer met 80% dankzij digitalisering
-
22 okt Nieuw fintech platform Aspyre voor accountancy en administratiekantoren
-
22 okt ABN AMRO: zeven op de tien accountants werken efficiënter dankzij technologie
-
22 okt Veel nieuwe accountantskantoren
-
22 okt Kwaliteitsindicatoren officieel vastgesteld
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan