KPMG: Sterke toename buitenlandse investeerders in Nederlandse startups
bron: AccountancyWorld
AMSTELVEEN - Het aandeel van met name Amerikaanse investeerders in Nederlandse startups is sinds 2019 van 10 naar 55% gestegen. Dit ondanks het feit dat er meer Nederlands durfkapitaal beschikbaar is: € 1,1 miljard in de eerste drie kwartalen van 2021, tegen 690 miljoen euro in dezelfde periode vorig jaar. Dat blijkt uit het KPMG Venture Pulse Q3 Report, dat elk kwartaal wereldwijd inzicht geeft in startup-investeringen.
Daarmee is het aandeel van Nederlandse fondsen flink afgenomen, van 62% in 2019 naar 19% in 2021. De financieringsgroei van Nederlandse start- en scale-ups is in het derde kwartaal doorgezet, met het ophalen van bijna anderhalf miljard euro aan durfkapitaal. Daarmee is nu al drie keer meer geld opgehaald dan in heel 2020, aldus KPMG.
Waar in Europa het tweede kwartaal van dit jaar de investeringen tot recordhoogte stegen naar 36 miljard dollar, blijft ondanks de stille zomer Q3 nog steeds op koers met 27,5 miljard dollar aan investeringen.
De Nederlandse online supermarkt Picnic maakt, met een extra investering van 707 miljoen dollar, deel uit van de top vijf van hoogste Europese investeringen in het afgelopen kwartaal.
Duurzame investeringen
Wat daarnaast opvalt, is het snel groeiende aantal investeringen wereldwijd in het Environmental, Social and Governance (ESG) domein. De Amerikaanse fabrikant van elektrische auto's Rivian haalde 2,5 miljard dollar op. Generate, een infrastructuurbedrijf voor duurzame energie uit San Francisco, ontving 2 miljard van investeerders. Het Chinese energieopslagbedrijf Svolt kon rekenen op 1,5 miljard dollar aan investeringen in het derde kwartaal van 2021.
Volgens KPMG zal ook komend kwartaal sprake zijn van een heel gezond investeringsklimaat en gaat het richting een zeer succesvol jaar voor startupinvesteringen, wereldwijd en in Europa.
Bron: KPMG
Laatste nieuws
-
23 okt Wat is het verschil tussen salarisadministratie en payroll?
-
23 okt Verwerk automatisch bestellingen in Exact Online met ZioSync
-
23 okt De Wtta komt eraan: ook accountantskantoren moeten hun detacherinsgsopdrachten toetsen
-
23 okt Productiviteitsverbetering binnen jouw accountantskantoor? Zeven tips!
-
23 okt Kamerbrief aanvulling Belastingplan 2027: belangrijke fiscale wijzigingen aangekondigd voor box 2 en box 3
-
22 okt Degener vermindert e-mailverkeer met 80% dankzij digitalisering
-
22 okt Nieuw fintech platform Aspyre voor accountancy en administratiekantoren
-
22 okt ABN AMRO: zeven op de tien accountants werken efficiënter dankzij technologie
-
22 okt Veel nieuwe accountantskantoren
-
22 okt Kwaliteitsindicatoren officieel vastgesteld
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan