Banken kijken naar hulp aan bedrijven na stoppen overheidssteun
bron: AccountancyWorld
AMSTERDAM - De Nederlandse banken gaan kijken of ze gerichte hulp kunnen geven aan bedrijven die na het stoppen van de coronasteun van de overheid in de problemen komen. De banken houden er namelijk rekening mee dat een deel van de ondernemingen hier toch last van krijgt, aldus de Nederlandse Vereniging van Banken (NVB).
De vereniging is dan ook blij dat de overheid blijft kijken naar steun voor specifieke sectoren, laat voorzitter Medy van der Laan in een artikel op de website van de NVB weten. In de meeste sectoren lijkt het economisch herstel wel ingezet, constateert de bankenvereniging.
In augustus hebben banken nog eens 3,5 miljard euro aan coronasteun gegeven aan bedrijven in de vorm van kredieten. De teller sinds het begin van de coronacrisis komt daarmee op 64 miljard euro. "Banken zijn blij dat de kredietverlening van maand op maand blijft toenemen, zodat bedrijven en ondernemers volop kunnen blijven investeren", aldus Van der Laan.
Het merendeel van de 64 miljard euro betreft reguliere kredieten. Bij 3,7 miljard euro gaat het om leningen met een overheidsgarantie. In totaal kregen 69 duizend ondernemers een lening. Daarnaast kregen 129 duizend bedrijven een betaalpauze. Die waren gezamenlijk goed voor een bedrag van 3,1 miljard euro.
Laatste nieuws
-
23 okt Wat is het verschil tussen salarisadministratie en payroll?
-
23 okt Verwerk automatisch bestellingen in Exact Online met ZioSync
-
23 okt De Wtta komt eraan: ook accountantskantoren moeten hun detacherinsgsopdrachten toetsen
-
23 okt Productiviteitsverbetering binnen jouw accountantskantoor? Zeven tips!
-
23 okt Kamerbrief aanvulling Belastingplan 2027: belangrijke fiscale wijzigingen aangekondigd voor box 2 en box 3
-
22 okt Degener vermindert e-mailverkeer met 80% dankzij digitalisering
-
22 okt Nieuw fintech platform Aspyre voor accountancy en administratiekantoren
-
22 okt ABN AMRO: zeven op de tien accountants werken efficiënter dankzij technologie
-
22 okt Veel nieuwe accountantskantoren
-
22 okt Kwaliteitsindicatoren officieel vastgesteld
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan