Schatkist zou 374 miljoen euro mislopen door belastingontwijking techreuzen
bron: AccountancyWorld
DEN HAAG - De Nederlandse overheid zou jaarlijks circa 374 miljoen euro mislopen doordat grote techbedrijven belasting ontwijken. Hierover bericht ActionAid vandaag. Volgens de mensenrechtenorganisatie lopen ook veel andere landen belastinginkomsten mis. Het zou in totaal om tientallen miljarden dollars gaan.
Deze twintig zouden samen 32 miljard dollar aan belastinginkomsten mislopen door het ontwijkgedrag van de vijf techreuzen. Belastingontwijking is overigens niet illegaal en is wat anders dan belastingontduiking, waarbij de regels wel worden overtreden.
Volgens de organisatie hebben de vijf techbedrijven tijdens de coronapandemie miljarden dollars winst geboekt en door zwakke belastingregels gemakkelijk belastingen kunnen ontwijken, terwijl dat geld juist hard nodig is voor bijvoorbeeld gezondheidszorg.
ActionAid zegt dat een land zoals Nigeria met eerlijke belastingregels bijvoorbeeld 100 miljoen dollar extra belasting had kunnen innen bij de vijf bedrijven. Dat is genoeg om het jaarsalaris van 70.000 verpleegkundigen te betalen.
ActionAid roept op tot een oplossing die ervoor zorgt dat bedrijven belasting moeten betalen in de landen waar ze daadwerkelijk actief zijn. Ook dringt de organisatie aan op een minimumbelasting om zo belastingparadijzen te dwingen te stoppen met het faciliteren van belastingontwijking. Daarnaast is het volgens ActionAid belangrijk dat ontwikkelingslanden op gelijkwaardig kunnen meebeslissen.
Laatste nieuws
-
23 okt Wat is het verschil tussen salarisadministratie en payroll?
-
23 okt Verwerk automatisch bestellingen in Exact Online met ZioSync
-
23 okt De Wtta komt eraan: ook accountantskantoren moeten hun detacherinsgsopdrachten toetsen
-
23 okt Productiviteitsverbetering binnen jouw accountantskantoor? Zeven tips!
-
23 okt Kamerbrief aanvulling Belastingplan 2027: belangrijke fiscale wijzigingen aangekondigd voor box 2 en box 3
-
22 okt Degener vermindert e-mailverkeer met 80% dankzij digitalisering
-
22 okt Nieuw fintech platform Aspyre voor accountancy en administratiekantoren
-
22 okt ABN AMRO: zeven op de tien accountants werken efficiënter dankzij technologie
-
22 okt Veel nieuwe accountantskantoren
-
22 okt Kwaliteitsindicatoren officieel vastgesteld
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan