Recordaantal van bijna tien miljoen Nederlanders diende belastingaangifte in
bron: AccountancyWorld
HEERLEN - De Belastingdienst ontving tussen 1 maart en het einde van de aangifteperiode op 8 mei liefst 9,8 miljoen belastingaangiftes, een record. Vrijwel alle aangiftes werden digitaal gedaan, ondanks de storing die de website van de Belastingdienst een week lang onbereikbaar maakte.
Normaal gesproken liep de aangifteperiode tot 1 mei, maar door de storing kregen mensen een week langer de tijd. Volgens de fiscus is dat de verklaring voor het recordaantal aangiftes dit jaar.
Door het uitstel was er meer tijd om spontaan een aangifte te doen, zonder dat je daar een brief over had ontvangen. Een aangifte kan ervoor zorgen dat je meer geld terugkrijgt, bijvoorbeeld als je als jongere een bijbaantje hebt gehad, zo bericht de Belastingdienst. 8,3 miljoen mensen kregen wel een brief.
Die extra week heeft er mogelijk ook voor gezorgd dat er minder uitstel is aangevraagd. Vorig jaar kreeg de Belastingdienst 3 miljoen uitstelverzoeken binnen, dit jaar waren dat er maar 2,9 miljoen. Wie een machtiging heeft gekregen om voor iemand anders zijn of haar belastingaangifte in te dienen, krijgt sowieso uitstel tot 1 september.
Laatste nieuws
-
23 okt Wat is het verschil tussen salarisadministratie en payroll?
-
23 okt Verwerk automatisch bestellingen in Exact Online met ZioSync
-
23 okt De Wtta komt eraan: ook accountantskantoren moeten hun detacherinsgsopdrachten toetsen
-
23 okt Productiviteitsverbetering binnen jouw accountantskantoor? Zeven tips!
-
23 okt Kamerbrief aanvulling Belastingplan 2027: belangrijke fiscale wijzigingen aangekondigd voor box 2 en box 3
-
22 okt Degener vermindert e-mailverkeer met 80% dankzij digitalisering
-
22 okt Nieuw fintech platform Aspyre voor accountancy en administratiekantoren
-
22 okt ABN AMRO: zeven op de tien accountants werken efficiënter dankzij technologie
-
22 okt Veel nieuwe accountantskantoren
-
22 okt Kwaliteitsindicatoren officieel vastgesteld
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan