Handelsregister valt volgens Europees Hof niet onder vergeetrecht
09 mrt 2017 12:23
bron: AccountancyWorld
bron: AccountancyWorld
BRUSSEL - Informatie in het handelsregister valt niet onder het vergeetrecht en mag daarom worden bewaard, dat stelt het Europees Hof. Persoonlijke informatie in het handelsregister hoeft niet na verloop van tijd te worden verwijderd.
Het Hof deed zijn oordeel in een zaak van Salvatore Manni. Manni had een contract om een toeristencomplex te bouwen, maar kon de appartementen hierop vervolgens niet verkopen. Manni was van mening dat dit kwam omdat iedereen kon zien dat een eerder bedrijf van hem in 2005 failliet was gegaan.
Volgens het Hof zijn de gegevens in het handelsregister bedoeld om een basis te bieden op de economische markt. Door het register te raadplegen, zouden bedrijven veiliger met anderen kunnen onderhandelen.
Laatste nieuws
-
06 mrt Welke eigenschappen heb je nodig om te werken in de accountancy?
-
06 mrt Hoe Abin zijn auditcapaciteit opschaalt met een nearshoringteam
-
06 mrt Van mappendenken naar metadata: zó werkt de Document Hub
-
06 mrt Trends en ontwikkelingen in de accountancy | Deel I
-
05 mrt NBA publiceert Stappenplan implementatie NVKM voor kleine accountantskantoren
-
05 mrt Digital Twin-technologie: nieuwe kwaliteitsstandaard voor audits
-
05 mrt Webinar: Hoe organiseer je een modern accountantskantoor
-
05 mrt Caseware voorkeursleverancier voor Allinial Global voor cloudoplossingen binnen assurance en accountancy
-
05 mrt Word Register Tax Accountant: de herkenbare fiscale specialist
-
05 mrt Hoe maakt jouw accountantskantoor gebruik van managementinformatie
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan