Toeslagenaffaire begon mogelijk al jaren eerder
bron: AccountancyWorld
HILVERSUM - De toeslagenaffaire begon mogelijk veel eerder dan tot nu toe gedacht werd, zo bericht RTL Nieuws vandaag op basis van vertrouwelijke documenten van de Belastingdienst.
Door het schandaal rond de kinderopvangtoeslagen werden duizenden ouders gedupeerd, doordat de fiscus hen ten onrechte als fraudeurs zag. Dit speelde sinds 2013. Uit stukken die RTL Nieuws heeft ingezien, zou echter blijken dat ambtenaren zich 15 jaar geleden al niet aan de wet hielden bij het terugvorderen van toeslagen.
RTL Nieuws heeft ontdekt dat een werkinstructie van de Belastingdienst uit 2006 al spreekt over het "afwijkend behandelen" van mensen bij een vermoeden van fraude. Deze mensen zouden op een zogenaamde "uitsluitlijst" zijn gekomen, waarop de toeslagen zouden zijn gestopt.
Dat dit handelen destijds op grote schaal gebeurde, blijkt volgens RTL Nieuws uit werkinstructies met de titel "massaal". Daarnaast zouden mensen die eenmaal op een uitsluitlijst stonden, ook de jaren erna zijn behandeld als fraudeur. Ambtenaren zouden zelf hebben bepaald wie in de categorie "hoog risico" vielen en onderworpen moesten worden aan strengere controles.
Bron: RTL Nieuws
Laatste nieuws
-
23 okt Wat is het verschil tussen salarisadministratie en payroll?
-
23 okt Verwerk automatisch bestellingen in Exact Online met ZioSync
-
23 okt De Wtta komt eraan: ook accountantskantoren moeten hun detacherinsgsopdrachten toetsen
-
23 okt Productiviteitsverbetering binnen jouw accountantskantoor? Zeven tips!
-
23 okt Kamerbrief aanvulling Belastingplan 2027: belangrijke fiscale wijzigingen aangekondigd voor box 2 en box 3
-
22 okt Degener vermindert e-mailverkeer met 80% dankzij digitalisering
-
22 okt Nieuw fintech platform Aspyre voor accountancy en administratiekantoren
-
22 okt ABN AMRO: zeven op de tien accountants werken efficiënter dankzij technologie
-
22 okt Veel nieuwe accountantskantoren
-
22 okt Kwaliteitsindicatoren officieel vastgesteld
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan