NBA-standpunt over NOW en accountantswerkzaamheden
bron: NBA
AMSTERDAM - De NBA heeft over de NOW-regeling en de accountantswerkzaamheden daarbij een formeel standpunt gepubliceerd. Voorzitter Marco van der Vegte heeft via een ingezonden brief in het FD aandacht gevraagd voor het publiek belang van de NOW-toetsing. Hierover bericht de beroepsorganisatie op zijn website.
De NBA begrijpt dat de overheid verantwoording vraagt aan ondernemers voor de verstrekte steun in het kader van de NOW-regeling. De accountant heeft een rol in die verantwoording en doet dit in het publiek belang.
De NBA vraagt leden om samen met hun cliënten zo goed mogelijk de aanpak en eventuele vraagstukken te bespreken en samen te zoeken naar manieren om extra kosten zoveel mogelijk te beperken.
Tegelijk vraagt de verantwoording voor de accountant veel werk, dat zorgvuldig moet worden verricht. Door deze werkzaamheden zo veel mogelijk samen te laten vallen met het jaarwerk, kunnen deze efficiënter worden uitgevoerd.
De suggestie dat accountants te hoge facturen voor de toetsing van NOW-subsidies neerleggen bij ondernemers is onjuist
De suggestie dat accountants te hoge facturen voor de toetsing van NOW-subsidies neerleggen bij ondernemers is onjuist, aldus NBA-voorzitter Marco van der Vegte in een ingezonden brief in het FD. “Veel accountants in Nederland hebben de afgelopen tijd een onmisbare bijdrage geleverd aan de wijze waarop ondernemers deze zware storm moeten doorstaan. Daar hoort ook de taak bij die de minister ons toegewezen heeft in het kader van de NOW. Die voeren wij uit, in het publiek belang.”
De NBA-voorzitter reageert op eerdere berichtgeving over de kosten voor de toetsing van de NOW-verantwoording. “Het was een goed besluit van de regering om direct financiële steun aan ondernemers te geven, dat was hard nodig. Met die steun zijn tientallen miljarden euro’s gemoeid. Publiek geld, dat een zware hypotheek trekt op de rijksbegroting, nu en in de toekomst. Het is dus terecht dat de minister daarover verantwoording wil. Het is immers geen blanco cheque.”
Bij de opstelling van het protocol voor de toetsingen heeft de NBA voortdurend aangedrongen op het voorkomen van administratieve lasten voor ondernemers, benadrukt de NBA-voorzitter in de brief.
Lees ook: NBA Standpunt NOW-regeling en accountantswerkzaamheden
Bron: NBA
Laatste nieuws
-
23 okt Wat is het verschil tussen salarisadministratie en payroll?
-
23 okt Verwerk automatisch bestellingen in Exact Online met ZioSync
-
23 okt De Wtta komt eraan: ook accountantskantoren moeten hun detacherinsgsopdrachten toetsen
-
23 okt Productiviteitsverbetering binnen jouw accountantskantoor? Zeven tips!
-
23 okt Kamerbrief aanvulling Belastingplan 2027: belangrijke fiscale wijzigingen aangekondigd voor box 2 en box 3
-
22 okt Degener vermindert e-mailverkeer met 80% dankzij digitalisering
-
22 okt Nieuw fintech platform Aspyre voor accountancy en administratiekantoren
-
22 okt ABN AMRO: zeven op de tien accountants werken efficiënter dankzij technologie
-
22 okt Veel nieuwe accountantskantoren
-
22 okt Kwaliteitsindicatoren officieel vastgesteld
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan