'Onvoldoende hulp voor mkb'ers bij aanpak financiële problemen'
bron: AccountancyWorld
AMSTERDAM - Veel mkb-ondernemers zien door de verlenging van de lockdown dat zij verder interen op hun eigen vermogen, persoonlijke schulden ontstaan en faillissementen dreigen. Tegelijkertijd is er geen centraal hulppunt waar mkb'ers aan de bel kunnen trekken als ze financiële problemen hebben, aldus onderzoek van Deloitte in opdracht van SchuldenlabNL.
Om dit probleem aan te pakken presenteren SchuldenlabNL, het Verbond van Verzekeraars, de Nederlandse Vereniging van Banken en Deloitte een breed plan om mkb-ondernemers op cruciale momenten te helpen. Het plan moet ervoor zorgen dat mkb-ondernemers met (beginnende) financiële problemen op tijd worden ondersteund met professionele hulp. Een van de doelen is dat zelfstandige ondernemers en gemeenten elkaar sneller kunnen vinden.
Mkb-ondernemers zijn onvoldoende op de hoogte van "een groot deel van de alternatieve financieringsvormen", zo valt er te lezen in het onderzoeksrapport. Maar "als ze hulp zoeken, komen ondernemers terecht in een versnipperd landschap van partijen met conflicterende belangen", aldus Deloitte. Er is geen centraal hulppunt waar zij terecht kunnen met financiële problemen, wanneer de bank geen mogelijkheden meer biedt.
In de coronacrisis is "overheidssteun grotendeels one-size-fits-all en het komt niet altijd op de goede plek terecht", staat in het Deloitte-onderzoek. De vele steunmaatregelen van de overheid zijn daarom lang niet toereikend om financiële drama's bij mkb'ers te voorkomen. Daarbij komt dat ondernemers de neiging hebben om te laat aan de bel te trekken, vanwege onderschatting van de problemen en schaamte, aldus het onderzoeksrapport.
"Het is hartverscheurend dat sommige mkb'ers hun levenswerk teloor zien gaan", aldus projectvoorzitter Sadik Harchaoui van SchuldenlabNL. "Het is al erg genoeg dat velen hun spaargeld kwijtraken. We moeten zien te voorkomen dat ze ook nog eens extra in de schulden raken en er persoonlijk niet meer uitkomen."
Bron: ANP
Laatste nieuws
-
23 okt Wat is het verschil tussen salarisadministratie en payroll?
-
23 okt Verwerk automatisch bestellingen in Exact Online met ZioSync
-
23 okt De Wtta komt eraan: ook accountantskantoren moeten hun detacherinsgsopdrachten toetsen
-
23 okt Productiviteitsverbetering binnen jouw accountantskantoor? Zeven tips!
-
23 okt Kamerbrief aanvulling Belastingplan 2027: belangrijke fiscale wijzigingen aangekondigd voor box 2 en box 3
-
22 okt Degener vermindert e-mailverkeer met 80% dankzij digitalisering
-
22 okt Nieuw fintech platform Aspyre voor accountancy en administratiekantoren
-
22 okt ABN AMRO: zeven op de tien accountants werken efficiënter dankzij technologie
-
22 okt Veel nieuwe accountantskantoren
-
22 okt Kwaliteitsindicatoren officieel vastgesteld
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan