FRC: 'Accountants moeten vaker doorvragen'
bron: AccountancyWorld
LONDEN - Accountants nemen informatie die zij ontvangen van het management van bedrijven te vaak voor waar aan en vragen daardoor niet genoeg door. Dat is de conclusie van de Britse toezichthouder Financial Reporting Council (FRC).
"International Standards on Auditing (ISA's) schrijven voor dat auditors professioneel-kritisch moeten zijn. Maar de meest voorkomende bevinding in de audit quality reviews van de FRC is dat accountantskantoren het management van gecontroleerde entiteiten niet effectief hebben aangesproken naar aanleiding van significante bevindingen," aldus de Britse toezichthouder.
Volgens de FRC gaat het vooral mis omdat accountants antwoorden van het management op vragen die zij stellen te snel voor waar aannemen, terwijl het management in veel gevallen niet in staat is objectief te zijn, bewust of onbewust. De accountant kan hierdoor belangrijke risico's over het hoofd zien.
Het valt de Britse toezichthouder verder op dat accountants niet genoeg gebruikmaken van interne specialisten of experts bij het controleproces. Daarnaast ziet de FRC dat accountants met name zoeken naar bewijs dat hun aannames bevestigt en vaak nalaten actief te zoeken naar signalen dat hun aannames niet kloppen.
Laatste nieuws
-
23 okt Wat is het verschil tussen salarisadministratie en payroll?
-
23 okt Verwerk automatisch bestellingen in Exact Online met ZioSync
-
23 okt De Wtta komt eraan: ook accountantskantoren moeten hun detacherinsgsopdrachten toetsen
-
23 okt Productiviteitsverbetering binnen jouw accountantskantoor? Zeven tips!
-
23 okt Kamerbrief aanvulling Belastingplan 2027: belangrijke fiscale wijzigingen aangekondigd voor box 2 en box 3
-
22 okt Degener vermindert e-mailverkeer met 80% dankzij digitalisering
-
22 okt Nieuw fintech platform Aspyre voor accountancy en administratiekantoren
-
22 okt ABN AMRO: zeven op de tien accountants werken efficiënter dankzij technologie
-
22 okt Veel nieuwe accountantskantoren
-
22 okt Kwaliteitsindicatoren officieel vastgesteld
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan