Flink meer startende bedrijven in afgelopen half jaar ondanks coronacrisis
bron: AccountancyWorld
UTRECHT - In november zijn 17% meer bedrijven gestart dan in dezelfde maand vorig jaar. Het is al de zesde maand op rij waarin het aantal startende bedrijven hoger ligt dan vorig jaar, zo blijkt vandaag uit cijfers van de Kamer van Koophandel.
Vorige maand zijn 20.404 nieuwe ondernemingen gestart. Dat waren er in dezelfde periode vorig jaar 17.404. Daar staat tegenover dat in november ook 5% meer bedrijven zijn gestopt. Eind november telde Nederland 2.071.142 bedrijven. Dat waren er op hetzelfde moment vorig jaar nog 1.998.681. Met name in de detailhandel steeg het aantal starters fors, met 56% naar 3.743 startende ondernemingen.
Aantal faillissementen historisch klein
Ondanks de coronacrisis zijn er in Nederland dus meer bedrijven dan vorig jaar. Dit komt onder andere doordat het aantal faillissementen in 20 jaar niet zo klein is geweest. Zo gingen er in november 148 bedrijven failliet, terwijl dat er in dezelfde periode vorig jaar nog 266 waren.
Al een aantal maanden ligt het aantal faillissementen lager dan vorig jaar. Vermoedelijk komt dat door de steunmaatregelen van het kabinet, zoals de loonsteun (NOW) en tegemoetkoming in de vaste lasten (TVL).
Laatste nieuws
-
23 okt Wat is het verschil tussen salarisadministratie en payroll?
-
23 okt Verwerk automatisch bestellingen in Exact Online met ZioSync
-
23 okt De Wtta komt eraan: ook accountantskantoren moeten hun detacherinsgsopdrachten toetsen
-
23 okt Productiviteitsverbetering binnen jouw accountantskantoor? Zeven tips!
-
23 okt Kamerbrief aanvulling Belastingplan 2027: belangrijke fiscale wijzigingen aangekondigd voor box 2 en box 3
-
22 okt Degener vermindert e-mailverkeer met 80% dankzij digitalisering
-
22 okt Nieuw fintech platform Aspyre voor accountancy en administratiekantoren
-
22 okt ABN AMRO: zeven op de tien accountants werken efficiënter dankzij technologie
-
22 okt Veel nieuwe accountantskantoren
-
22 okt Kwaliteitsindicatoren officieel vastgesteld
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan