Vraag naar controllers groter dan vorig jaar
bron: AccountancyWorld
AMSTERDAM - Na een flinke dip in de vraag naar controllers in maart, april en mei, heeft de stijgende lijn die sinds juni te zien was zich voortgezet in september en oktober. In oktober is de vraag zelfs groter dan in dezelfde periode vorig jaar. Dit blijkt uit een analyse van Robert Walters.
Rob Steur, specialist in de bemiddeling van finance professionals bij Robert Walters: “Er was eind vorig jaar en begin dit jaar een enorme vraag naar controllers. Daar zette de coronacrisis een flinke streep doorheen. Maar vanaf juni zagen we dat een steeds groter deel van de procedures die ‘on hold’ waren gezet, weer werden opgepakt. Sinds september zien we een sterk stijgende lijn, in interim opdrachten en vooral in vaste vacatures.”
De vraag naar financial controllers en business controllers was in oktober terug op het niveau van januari, met respectievelijk 504 en 237 geadverteerde vacatures. Vergeleken met oktober vorig jaar was de vraag zelfs 8% groter.
Het controller-vak is crisisbestendig, aldus Steur. De dip in vraag naar financial controllers was dit voorjaar opvallend gering. Er werden slechts 5% minder financial controllers gezocht dan in dezelfde periode vorig jaar. “Juist in een periode van extreme onzekerheid is het voor bedrijven essentieel om elke euro te kunnen verantwoorden. Hoe staat het met de cash flow, welke kosten komen eraan en waar kunnen we besparen? Om dat exact in kaart te brengen heb je goede financial controllers nodig.”
Vraag naar business controllers zal verder toenemen
Het aantal vacatures voor business controllers werd sterker geraakt door de crisis en daalde met 14% tussen maart en augustus. Steur is niet verbaasd dat vraag sinds september weer opleeft. “Bedrijven willen in beeld krijgen wat het ‘nieuwe normaal’ is. Welke omzet is er te verwachten en hoeveel kosten kunnen daartegenover staan zonder dat er verlies gedraaid wordt? Daar zijn business controllers voor nodig. Uit data-research die wij hebben gedaan over de vorige crisis, ruwweg van 2008 tot 2015, bleek ook dat forecasting een skill was die steeds meer gevraagd werd. Sindsdien waren veel organisaties druk bezig met bijvoorbeeld Power BI, AI en Data Analytics. De komende periode zal deze ontwikkeling in een stroomversnelling komen. Bij kleinere bedrijven staan dat soort zaken vaak wat meer in de kinderschoenen, maar ook daar is het nu keihard nodig om die voorspellende waarde uit je cijfers te krijgen. Waar in kleine organisaties de forecasting er eerst ‘bij werd gedaan’ door de finance manager, zullen zij ook vaker op zoek gaan naar specialisten. Daarbij zijn RC’s (register controllers) de populairste kandidaten.”
Bron: Robert Walters
Laatste nieuws
-
23 okt Wat is het verschil tussen salarisadministratie en payroll?
-
23 okt Verwerk automatisch bestellingen in Exact Online met ZioSync
-
23 okt De Wtta komt eraan: ook accountantskantoren moeten hun detacherinsgsopdrachten toetsen
-
23 okt Productiviteitsverbetering binnen jouw accountantskantoor? Zeven tips!
-
23 okt Kamerbrief aanvulling Belastingplan 2027: belangrijke fiscale wijzigingen aangekondigd voor box 2 en box 3
-
22 okt Degener vermindert e-mailverkeer met 80% dankzij digitalisering
-
22 okt Nieuw fintech platform Aspyre voor accountancy en administratiekantoren
-
22 okt ABN AMRO: zeven op de tien accountants werken efficiënter dankzij technologie
-
22 okt Veel nieuwe accountantskantoren
-
22 okt Kwaliteitsindicatoren officieel vastgesteld
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan