Eigen toezichthouder voor belastingen en douane
bron: AccountancyWorld
DEN HAAG - Een aparte inspectie gaat toezicht houden op de belastingen, toeslagen en de douane. De verantwoordelijke staatssecretarissen Hans Vijlbrief en Alexandra van Huffelen hebben dat besluit genomen op advies van een onderzoekscommissie in de nasleep van de toeslagenaffaire.
Aparte inspectie
De onderzoekers vinden dat een toezichthouder "structurele en incidentele problemen" bij de diensten moet signaleren. De staatsecretarissen zijn het daarmee eens en noemen de komst van een aparte inspectie vrijdag "een belangrijke stap in het herwinnen van vertrouwen van burgers en medewerkers."
Toezichthouder in 2021 van start
De inspectie zal formeel onder het ministerie van Financiën gaan vallen, maar handelt onafhankelijk. Het is de bedoeling dat het orgaan eind 2021 van start gaat.
De staatsecretarissen benadrukken dat de inspectie niet ineens alle problemen zal oplossen. "Het is belangrijk dat de diensten blijven werken aan hun eigen checks and balances, informatievoorziening en de cultuur."
Laatste nieuws
-
23 okt Wat is het verschil tussen salarisadministratie en payroll?
-
23 okt Verwerk automatisch bestellingen in Exact Online met ZioSync
-
23 okt De Wtta komt eraan: ook accountantskantoren moeten hun detacherinsgsopdrachten toetsen
-
23 okt Productiviteitsverbetering binnen jouw accountantskantoor? Zeven tips!
-
23 okt Kamerbrief aanvulling Belastingplan 2027: belangrijke fiscale wijzigingen aangekondigd voor box 2 en box 3
-
22 okt Degener vermindert e-mailverkeer met 80% dankzij digitalisering
-
22 okt Nieuw fintech platform Aspyre voor accountancy en administratiekantoren
-
22 okt ABN AMRO: zeven op de tien accountants werken efficiënter dankzij technologie
-
22 okt Veel nieuwe accountantskantoren
-
22 okt Kwaliteitsindicatoren officieel vastgesteld
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan