Autoriteiten lieten steken vallen bij toezicht op Wirecard
bron: AccountancyWorld
MUNCHEN - Het Duitse toezicht op de betalingsverwerker Wirecard schoot tekort. Het risico dat de toezichthouder BaFin zich door het Duitse ministerie van Financiën zou laten beïnvloeden, was te groot. Dat concludeert de Europese toezichthouder ESMA in een vandaag verschenen rapport van 190 pagina's.
In juni bleek dat bijna 2 miljard euro op de balans van Wirecard kwijt was en dat het bedrag mogelijk nooit heeft bestaan. Oud-topman Markus Braun en andere voormalige bestuurders van Wirecard zijn gearresteerd op verdenking van onder meer witwassen, boekhoudfraude en vervalsing. De bestuurders ontkennen alle aantijgingen.
ESMA onderzocht hoe de Duitse autoriteiten met de regels rondom bedrijfsinformatie voor markten en beleggers omgingen. Er werd een aantal tekortkomingen ontdekt. Zo was er een verhoogd risico op beïnvloeding van BaFin door het Duitse ministerie van Financiën.
Naar aanleiding van het rapport wordt uitgezocht of het toezicht op de markten gecentraliseerd moet worden om dergelijke schandalen te kunnen voorkomen.
"De Wirecard-zaak benadrukt eens te meer dat financiële rapportage van hoge kwaliteit essentieel is om het vertrouwen van investeerders in de kapitaalmarkten niet te beschamen. En de noodzaak om die rapportage consistent en effectief te handhaven in de hele Europese Unie", aldus Steven Maijoor, de Nederlandse voorzitter van ESMA.
Betaaldienst Wirecard heeft EY Duitsland tijdens de controle over boekjaar 2019 misleid met valse bankverklaringen. Dat stelt de accountant van Wirecard in een verklaring, waarover Bloomberg bericht.
Laatste nieuws
-
23 okt Wat is het verschil tussen salarisadministratie en payroll?
-
23 okt Verwerk automatisch bestellingen in Exact Online met ZioSync
-
23 okt De Wtta komt eraan: ook accountantskantoren moeten hun detacherinsgsopdrachten toetsen
-
23 okt Productiviteitsverbetering binnen jouw accountantskantoor? Zeven tips!
-
23 okt Kamerbrief aanvulling Belastingplan 2027: belangrijke fiscale wijzigingen aangekondigd voor box 2 en box 3
-
22 okt Degener vermindert e-mailverkeer met 80% dankzij digitalisering
-
22 okt Nieuw fintech platform Aspyre voor accountancy en administratiekantoren
-
22 okt ABN AMRO: zeven op de tien accountants werken efficiënter dankzij technologie
-
22 okt Veel nieuwe accountantskantoren
-
22 okt Kwaliteitsindicatoren officieel vastgesteld
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan