Trouw & RTL: 'Belastingdienst weigert gemeenten te vergoeden voor toeslagenaffaire'
bron: AccountancyWorld
AMSTERDAM - De Belastingdienst weigert gemeenten financieel te compenseren voor de hulp aan gedupeerde burgers van de toeslagenaffaire. Eerdere toezeggingen om dit wel te doen zijn ingetrokken, zo berichten Trouw en RTL Nieuws vandaag op basis van interne documenten.
"Veel van onze inwoners verkeren in grote problemen als gevolg van het handelen van de Belastingdienst. Wij willen ze liever vandaag dan morgen gaan helpen, maar de Belastingdienst weigert gemeenten daarvoor tegemoet te komen", aldus wethouder Peter Heijkoop uit Dordrecht namens de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) in Trouw.
Staatssecretaris Alexandra van Huffelen van Financiën meldde vorige maand dat de compensatie van een groot gedeelte van de gedupeerden van de toeslagenaffaire langer zal duren dan aanvankelijk werd verwacht. De bedoeling was dat een groot aantal ouders in september herbeoordeeld zou worden, maar in de praktijk is volgens Van Huffelen gebleken dat het veel langer duurt om casussen af te handelen.
Heijkoop benadrukt in gesprek met RTL Nieuws dat er "geen enkel schot in de zaak zit". "Daarom luiden we nu de noodklok", aldus de wethouder.
De eerste groep van 108 ouders zijn in juli uitbetaald. Vele duizenden wachten nog op die compensatie. In totaal gaat het om een bedrag van tussen de 4 en 7 miljoen euro. Donderdag vindt opnieuw een overleg tussen de VNG en Van Huffelen plaats.
Laatste nieuws
-
23 okt Wat is het verschil tussen salarisadministratie en payroll?
-
23 okt Verwerk automatisch bestellingen in Exact Online met ZioSync
-
23 okt De Wtta komt eraan: ook accountantskantoren moeten hun detacherinsgsopdrachten toetsen
-
23 okt Productiviteitsverbetering binnen jouw accountantskantoor? Zeven tips!
-
23 okt Kamerbrief aanvulling Belastingplan 2027: belangrijke fiscale wijzigingen aangekondigd voor box 2 en box 3
-
22 okt Degener vermindert e-mailverkeer met 80% dankzij digitalisering
-
22 okt Nieuw fintech platform Aspyre voor accountancy en administratiekantoren
-
22 okt ABN AMRO: zeven op de tien accountants werken efficiënter dankzij technologie
-
22 okt Veel nieuwe accountantskantoren
-
22 okt Kwaliteitsindicatoren officieel vastgesteld
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan