Zzp'ers moeten volgens WRR meer zekerheden krijgen
bron: AccountancyWorld
AMSTERDAM - Mensen die via een tijdelijk contract of als zzp’er aan het werk zijn, moeten ook de nodige zekerheden krijgen. Met zekerheid durven mensen en bedrijven meer risico’s te nemen, stelt de Wetenschappelijke Raad voor het Regeringsbeleid (WRR) dinsdag.
Nederland is volgens de WRR Europees koploper zzp-schap en tijdelijke contracten.
Bijna een derde van de werkenden heeft een tijdelijk contract of is zelfstandige zonder personeel (zzp'er). Maar te veel flexibilisering kan nadelen hebben voor de Nederlandse economie als daardoor minder scholing en innovatie plaatsvindt, aldus de WRR.
De raad wijst er ook op dat dit ervoor kan zorgen dat er nieuwe kwetsbare groepen komen met veel onzekerheid over hun inkomen en sociale zekerheid.
"Te veel flexibilisering kan leiden tot psychologische onzekerheid zoals stress en gebrek aan erkenning en levenslooponzekerheid", stelt de WRR, "waar vooral jonge mensen tegen aanlopen als ze een huis willen kopen of een gezin willen stichten."
Bron: ANP
Laatste nieuws
-
08 okt Vijf tips voor beter debiteurenbeheer
-
08 okt Smids & Schakel Accountants en Adviseurs sluit zich aan bij PIA Group
-
08 okt De toekomst van administratie is samenwerken
-
08 okt CFO’s zetten volledig in op AI
-
08 okt Dag van de mkb accountant
-
08 okt Webinar: Advanced module Compliance Manager
-
07 okt Moore wordt Auren samen met Europese partnerkantoren
-
07 okt Middelgrote accountants in VS willen meer samenwerken binnen internationale netwerken
-
07 okt Oprichters onthullen Accountee: een AI-laag over de software die kantoren al hebben
-
07 okt 3 manieren waarop kantoren met +100 klanten stressvrij de btw-maand doorkomen
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan