VEB: 'Accountant nauwelijks ingeschakeld voor toets halfjaarcijfers'
bron: AccountancyWorld
AMSTERDAM - De toegenomen onzekerheid door het coronavirus blijkt voor veel beursgenoteerde bedrijven nauwelijks reden om hun accountant in te schakelen voor een beoordeling van de halfjaarcijfers. Hierover bericht de VEB.
"De coronapandemie maakt het cijferseizoen tot veel meer dan het regulier bijpraten van beleggers". "Centraal staan nu hoe bedrijven het pandemiekwartaal zijn doorgekomen en welk perspectief bestuurders voor de komende maanden kunnen schetsen. Ziet het management bijvoorbeeld een langdurige omzetdaling, in welke mate kan deze door kostenbesparingen worden opgevangen en is de verdienkracht wellicht langdurig aangetast? Aldus de VEB in een persbericht.
Uit een inventarisatie van VEB blijkt echter dat slechts vijf bedrijven een beoordelingsverklaring van de accountant (audit review) bij de halfjaarcijfers zullen vragen: ASR, ABN Amro, BAM, Lucas Bols en NSI.
Volgens de VEB verwijzen de bedrijven vaak naar de extra kosten en de vermeend beperkte toegevoegde waarde van een tussentijdse beoordeling. De VEB zegt zelf voorstander te zijn van een audit review en heeft daarom al in het voorjaar in een brief aan bedrijven gevraagd om vanwege het coronavirus meer transparantie te bieden bij de halfjaarcijfers.
Bron: VEB
Laatste nieuws
-
23 okt Wat is het verschil tussen salarisadministratie en payroll?
-
23 okt Verwerk automatisch bestellingen in Exact Online met ZioSync
-
23 okt De Wtta komt eraan: ook accountantskantoren moeten hun detacherinsgsopdrachten toetsen
-
23 okt Productiviteitsverbetering binnen jouw accountantskantoor? Zeven tips!
-
23 okt Kamerbrief aanvulling Belastingplan 2027: belangrijke fiscale wijzigingen aangekondigd voor box 2 en box 3
-
22 okt Degener vermindert e-mailverkeer met 80% dankzij digitalisering
-
22 okt Nieuw fintech platform Aspyre voor accountancy en administratiekantoren
-
22 okt ABN AMRO: zeven op de tien accountants werken efficiënter dankzij technologie
-
22 okt Veel nieuwe accountantskantoren
-
22 okt Kwaliteitsindicatoren officieel vastgesteld
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan