Ook onderzoek naar witwassen bij betalingsbedrijf Wirecard
bron: AccountancyWorld
MUNCHEN - De Duitse autoriteiten zijn onderzoek aan het doen naar mogelijk witwassen door bestuurders van de Duitse betalingsverwerker Wirecard. De verdenking van witwassen komt bovenop de onderzoeken naar boekhoudfraude, vervalsing en marktmanipulatie bij Wirecard.
Het onderzoek naar witwassen is bevestigd door het OM van München. Volgens de autoriteiten werden vorig jaar en dit jaar klachten over witwaspraktijken bij Wirecard ingediend.
Inmiddels lopen er onderzoeken naar diverse bestuurders van het bedrijf, dat faillissement heeft aangevraagd. Voormalig Wirecard-topman Markus Braun werd vorige maand al gearresteerd op verdenking van boekfraude en marktmanipulatie. Hij is op borg vrij.
De accountant van Wirecard weigerde eerder een goedkeurende verklaring voor de jaarrekening af te geven, omdat 1,9 miljard die op de balans had moeten staan nergens was terug te vinden.
Laatste nieuws
-
23 okt Wat is het verschil tussen salarisadministratie en payroll?
-
23 okt Verwerk automatisch bestellingen in Exact Online met ZioSync
-
23 okt De Wtta komt eraan: ook accountantskantoren moeten hun detacherinsgsopdrachten toetsen
-
23 okt Productiviteitsverbetering binnen jouw accountantskantoor? Zeven tips!
-
23 okt Kamerbrief aanvulling Belastingplan 2027: belangrijke fiscale wijzigingen aangekondigd voor box 2 en box 3
-
22 okt Degener vermindert e-mailverkeer met 80% dankzij digitalisering
-
22 okt Nieuw fintech platform Aspyre voor accountancy en administratiekantoren
-
22 okt ABN AMRO: zeven op de tien accountants werken efficiënter dankzij technologie
-
22 okt Veel nieuwe accountantskantoren
-
22 okt Kwaliteitsindicatoren officieel vastgesteld
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan